Universitetų reitinguose lyderiu išlieka Vilniaus universitetas (VU), o tarp gimnazijų – Vilniaus licėjus, rodo žurnalo „Reitingai“ parengti švietimo įstaigų vertinimai.

Antrojoje vietoje tarp universitetų – Kauno technologijos universitetas, šią poziciją taip pat išsaugojęs nuo pernai metų. Iš trečiosios vietos į penktąją per metus nukrito Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Atitinkamai į trečiąją vietą pakilo Vilniaus Gedimino technikos universitetas, pernai buvęs ketvirtas, ir Vytauto Didžiojo universitetas, buvęs penktas.

Tarp privačių universitetų geriausiai įvertintas ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

Tarp geriausiai įvertintų gimnazijų antrojoje vietoje minima KTU gimnazija, išsaugojusi šią poziciją nuo pernai, o į trečiąją vietą pakilo Vilniaus M. Biržiškos gimnazija, buvusi ketvirtoji.

Vis dėlto reitingų sudarytojai pabrėžia, kad šios mokyklos vykdo moksleivių atrankas. Tarp mokinių atrankų nedarančių mokyklų pirmas išlieka Klaipėdos licėjus, į antrąją vietą iš 18 pakilo Vilniaus „Saulės“ privati gimnazija, į trečiąją per vieną vietą pakilo Panevėžio J. Balčikonio gimnazija.

Į ketvirtąją vietą per vieną vietą pakilo Šiaulių J. Janonio gimnazija, o penktojoje vietoje atsidūrė antra buvusi Kauno „Saulės“ gimnazija. Į šeštąją vietą iš 27-osios pakilo Vilniaus Š. Aleichemo gimnazija, iš trečiosios į septintąją nukrito Vilniaus „Gabijos“ gimnazija.

Reitingų autoriai šiemet taip pat pateikia ir vieno mokinio mokymo kiekvienoje gimnazijoje kainą. Jie pastebi, jog dažnu atveju finansavimo dydis nėra proporcingas mokymosi kokybei ir aukštas pozicijas reitinguose turinčiose įstaigose vienam vaikui tenkantis lėšų skaičius kai kuriais atvejais yra kelis kartus mažesnis nei vienam vaikui tenkančios lėšos reitingo apačioje esančiose įstaigose.

Pavyzdžiui, daugiamečiame reitingų lyderyje Vilniaus licėjuje išmokyti vieną mokinį skiriami 2125 eurai, o Vilniaus rajono Buivydžių T. Konvickio gimnazijoje – 5710 eurų ir ši įstaiga yra 252 vietoje iš 356. Reitingo sudarytojų duomenimis, mažiausią finansavimą iš visų šalies mokyklų gauna Kauno rajono Garliavos Jonučių gimnazija – 1496 eurus vienam vaikui ugdyti. Ši gimnazija reitinge užima 67 vietą. 

Tarp kolegijų pirmąją vietą išlaikė Vilniaus kolegija, į antrąją vietą iš trečiosios pakilo Kauno kolegija. Trečiojoje vietoje – irgi per vieną laiptelį pakilusi Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla. Į ketvirtą vietą nukrito antrojoje buvusi Kauno technikos kolegija, penktojoje vietoje iš šeštosios atsidūrė Utenos kolegija.

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist