Šį šeštadienį, kovo 25 d., Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje rengiama Atvirų durų diena. Ta proga kalbiname LMTA rektorių, garsų pianistą, profesorių Zbignevą Ibelgauptą. 

Ką galėtumėte pasakyti jaunam žmogui, kuris svajoja arba svarsto galimybę stoti į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją?

Kviečiu svajoti, bet ir gerai pagalvoti: renkamės gyvenimo profesiją. Tai atsakingas pasirinkimas. Menininko profesija skiriasi nuo visų kitų ne mažiau gerbiamų profesijų tuo, kad čia beveik nėra ribų tarp darbo ir laisvalaikio. Tai yra gyvenimas mene.

Žinoma, startinė pozicija tų žmonių, kurie jau studijavo atlikimo meną specializuotose muzikos mokyklose, yra kitokia nei tų, kurie ketina rinktis mūsų siūlomas studijas, nebūtinai reikalaujančias išankstinio pasirengimo (pvz., teatras, kinas, net šokis). Tačiau visas mūsų studijų kryptis vienija ištikimybė menui.

Labai dažnai sukuriama iliuzija, kad akademijos studijų rezultatas – tai nuolatinė šventė: koncertai, spektakliai, kino filmai, knygų pristatymai. Taip, tai šventė. Bet tam, kad ji įvyktų, reikalingas pasiaukojantis, kartais alinantis darbas.

Taigi dar kartą siūlau gerai apsvarstyti savo pasirinkimą. O patogiausias būdas susipažinti su būsimų studijų perspektyvomis ir galimybėmis yra ateiti į Atvirų durų dieną. Čia susirinks jūsų būsimieji pedagogai. Mes didžiuojamės, kad turime pačios aukščiausios kvalifikacijos akademinį personalą, pedagogus, tarp kurių, beje, yra arti 30 Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatų.

Esate ne tik LMTA rektorius, bet ir profesorius, pats dėstote. O prieš daugelį metų studijavote LMTA…

Aš stojau į Lietuvos valstybinę konservatoriją, dabartinę Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, 1979 metais. Taigi jau beveik 40 metų esu šios bendruomenės narys. Drąsiai galiu pasakyti, kad pakartočiau šį kelią dar kartą. Žinoma, per tuos metus daug kas pasikeitė. Dabar kartais skundžiamės, esame kuo nors nepatenkinti, tačiau užtenka palyginti tai, ką turime šiandien, ir situaciją akademijoje vos prieš 10-15 metų, kad suvoktume, kiek permainų įvyko.

Vis dėlto nepakitę liko tai, kad kaip anksčiau, taip ir dabar, mūsų akademija yra pati geriausia aukštoji atlikimo menų mokykla Lietuvoje, turinti puikius pedagogus, motyvuotus studentus ir nuostabią skirtingų menų sinergijos galimybę.

LMTA pavadinime minima muzika ir teatras, bet čia mokoma ir kino, šokio meno, vadybos, menotyros ir t. t. Kas vienija visą šią įvairovę? Kuo LMTA skiriasi nuo kitų aukštųjų mokyklų?

Į pavadinimą visko neįmanoma sudėti… Visas sritis vienija laiko ir erdvės menas, kūryba. Net pats, pavadinkime, nuobodžiausias procesas – kartojimas, tam tikrų įgūdžių įtvirtinimas, čia niekada nebūna vienodas. Tai visad yra kūrybinis procesas.

Kuo mūsų mokykla išsiskiria iš kitų? LMTA turi ilgametes savo srities menininkų ugdymo tradicijas – kitais metais švęsime 85-metį. Kita vertus, mus išskiria graži tradicijų ir inovacijų dermė.

Kokių studentų Akademija norėtų pritraukti? Kokį matote idealų LMTA studentą ir idealų absolventą?

Akademija norėtų pritraukti ir pritraukia talentingus, motyvuotus jaunuolius. Mes stengiamės atskleisti jų gebėjimus. Būna įvairiai: pas mus stoja ir labai gabūs, ryškūs žmonės; kiti įstoja gal ne su tokiais ryškiais gebėjimais, bet studijuojant atsiskleidžia ne ką menkiau nei pirmieji.

Mes stengiamės išmokyti studentus prisitaikyti šiuolaikiniame pasaulyje ir šių dienų konkurencingoje rinkoje, suteikti galimybę baigus studijas nesijausti vienišais. Gyvename sudėtingame pasaulyje, tad labai svarbu išugdyti jaunuomenės savarankiškumą, tam tikrus verslumo pradmenis. Džiugu, kad kai kurie mūsų studentai jau studijuodami susikuria darbo vietas: susiburia į ansamblius, trupes, ir po to persikelia, pavyzdžiui, į Nacionalinę filharmoniją ar kitas institucijas, patys kuria savo verslą.

Idealus studentas yra tas, kuris nori įgyti žinių, o taip pat – bendradarbiauti su akademija, su dėstytojais; kuris yra atviras ir nebijo keistis. Mat pasaulis keičiasi labai greitai.

Taigi ką Akademija gali pasiūlyti stojantiesiems? 

Kaip minėjau, pačius geriausius meno profesionalus – dėstytojus. Drąsiai sakau: jie dirba pas mus.

Esame atnaujinę studijų infrastruktūrą: įsigiję puikių instrumentų – ne tik muzikos atlikimo, bet ir kūrybai skirtas technologijas, kino techniką ir pan.

Plėtojame tarptautinį bendradarbiavimą. Studijuojant LMTA galima mokytis ne tik pas geriausius Lietuvos, bet ir užsienio mokyklų profesorius. Šiandien tai mūsų kasdienybė. Meistriškumo pamokas akademijoje rengia Europos, Amerikos, Azijos universitetų profesoriai.

Studentai, be abejo, turi galimybę pagal mainų programas išvykti studijuoti į kitas Europos šalis.

Muzikai gali dalyvauti įvairiausiuose konkursuose – tiek užsienyje, tiek Lietuvoje: pas mus vyksta daug aukštos kokybės tarptautinių renginių – konkursų, festivalių.

Perspektyvos tikrai plačios… Tik reikia išmokti jomis naudotis.

Ko palinkėtumėte stojantiesiems?

Kviečiu drąsiai svajoti ir nebijoti suklysti, siekiant svajonių, o mes padėsime jas įgyvendinti.

 

Kalbino Beata Baublinskienė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist