Vilniaus universitetas (VU) išlaiko praėjusiais metais gautą aukščiausią įvertinimą tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų ir pagal naujausią QS pasaulio universitetų reitingą (QS World University Rankings 2022) užima 400-ąją vietą. VU pozicija išlieka nepakitusi ir po naujų institucijų įtraukimo į QS reitingą – šiemet reitinguotos 124 naujos aukštojo mokslo institucijos.

„Praėjusiais metais Vilniaus universitetas pasauliniame universitetų reitinge pasiekė istorines aukštumas, patekdamas į geriausių 400-uką. Jau tuomet buvo aišku, kad iššūkiu taps šios pozicijos išlaikymas. Džiugu, kad tai pavyko, bet taip pat akivaizdu, kad norėdami išlikti ir stiprėti elite turime ir patys dėti dideles pastangas, ir tikėtis sutelktos politikos bei verslo paramos ir supratimo.

Mokslo politikoje reitingai yra vienas rodiklių, atspindinčių valstybės pastangas stiprinti aukštąjį mokslą. Universiteto pasiekimai svarbūs ir valstybės įvaizdžiui, ir jos konkurencingumui. Todėl jo siekis tapti aukšto pasaulinio lygio mokslo tyrimų ir studijų centru gali ir turi būti bendras valstybinis tikslas“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas.

Lyginant su praėjusiais metais, naujuose reitinguose VU ženkliai pakilo pagal darbdavių reputaciją – iš 434 pozicijos į 348. Šioje kategorijoje atsispindi tarptautinių darbdavių vertinimas, nusakantis institucijų auginamus geriausius absolventus. Taip pat augo tarptautinio akademinio personalo rodikliai. Išskirtinai aukštą poziciją – 137 – VU užima pagal dėstymo kokybę, kuri siejama su didesniu dėstytojo dėmesiu vienam studentui.

Sudarant QS pasaulio universitetų reitingus, aukštojo mokslo institucijos iš viso vertinamos pagal šešis kriterijus: akademinę reputaciją (Academic Reputation), reputaciją tarp darbdavių (Employer Reputation), mokslinių darbų citavimo rodiklį (Citations per Faculty), studentų ir dėstytojų skaičiaus santykį padaliniuose (Faculty Student), užsienio dėstytojų dalį (International Faculty) ir užsienio studentų skaičių (International Students).

VU pasauliniuose QS reitinguose tarp kitų beveik pusantro tūkstančio aukštojo mokslo įstaigų reitinguojamas jau beveik dešimtmetį ir per šį laiką iš viso pakilo per daugiau nei 200 pozicijų. Pirmą kartą įvertintas 2014 m. VU užėmė 601–650 vietą. Šiuo metu, būdamas 400-oje pozicijoje, VU atstovauja Lietuvai formuodamas aukštus mokslo standartus, kurie vis labiau prisideda prie tarptautinio lygio mokslininkų pritraukimo, ir tampa rimtu konkurentu prestižiniams Europos universitetams.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

9 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist