Lietuva, nepaisant to, kad yra sąlyginai maža šalis, sugeba nustebinti pasaulį daugelyje sričių. Kartais mes patys net nežinome, kokius stebuklus mūsų šalies mokslininkai daro savo srityse. Šį kartą – apie dar vieną tokį stebuklą biochemijoje. Lietuvos mokslininkai pasiekė proveržį „atrakinant“ mūsų organizmams vitaminų ir naudingųjų medžiagų klodus, gaunamus iš melsvadumblių.

Mūsų organizmas nuolatos kovoja su blogosiomis bakterijomis ir virusais, tačiau nusilpus imuninei sistemai, mes lengvai peršąlame ar susergame įvairiomis ligomis, todėl svarbu atrasti efektyvias priemones, kurios užtikrintų mūsų organizmo pasipriešinimą šiems įsibrovėliams. Viena tokių – spirulina.

Spirulina – tai yra melsvadumblių biomasėje esanti ciano bakterija. Iš esmės ji savyje turi itin reikalingų žmogaus organizmui medžiagų: aminorūgščių, vitaminų, mineralų, mikroelementų, baltymų ir t.t. Visos šios medžiagos žmogui yra gyvybiškai svarbios.

Spirulina kaip organizmo stiprinimo elementas yra naudojama gana senai, tačiau ji turi vieną savybę, kurios įveikti iki šiol žmogaus organizmas negalėjo. Spirulinos ląstelė turi apsauginę membraną. Jos žmogaus virškinimo sistema neįveikia ir naudingų elementų nepasisavina, arba pasisavina jų itin mažai.

Mokslininkai iki šiol bandė daugybę būdų, kaip padėti žmogui įsisavinti naudingąsias spirulinos medžiagas. Pavyzdžiui, buvo bandoma suardyti membraną, tačiau tuo pat metu buvo sunaikinama nemaža dalis naudingų medžiagų, tad tai nėra tinkama išeitis.

Lietuvos mokslininkai sugalvojo, kaip iš spirulinos ląstelės „išlaisvinti“ naudinguosius elementus.

„Mes taip pat suradome būdą, kaip suardyti spirulinos ląstelę, tačiau nesugadinti joje esančių komponentų,“ – pasakoja viena šio išradimo autorių, VU Biochemijos ir molekulinės biologijos katedros vyriausioji mokslo darbuotoja Vida Bendikienė.

Jau yra pagamintas produktas, pavadintas „Žaliasis medus“, kuris turi su medumi sumaišytus specialiai apdorotus melsvadumblius, kuriuose yra spirulinos ląstelės, „paruoštos“ atiduoti žmogaus organizmui tai, kas yra naudinga. Produktas „Žaliasis medus“ pavadintas todėl, kad ši biologinė masė pasižymi išskirtine tamsiai žalia šviesa. Tačiau įdomu, kad pašvietus fluorescensine šviesa (UV lempa), ji švyti ryškiai raudona spalva. Tai įrodymas, kad meduje yra gausu fikocianino, itin naudingos medžiagos žmogaus organizmui.

Tokiu būdu šis produktas leidžia itin greitai organizmui įsisavinti naudingąsias medžiagas ir pagerinti organizmo atsparumą virusams ir bakterijoms.

„Jeigu pavartojus šį produktą jums darosi silpna, nėra nuotaikos, žinokite, kad jūsų organizmas kovoja su bakterijomis ir virusais ir kad spirulina puikiai veikia,“ – sako įmonės „Fortivitum“, prisidėjusios prie šio produkto kūrimo, savininkas Simas Didžbalis.

„Vaizdžiai tariant, mes suradome spyną, kuri „atrakina“ tas spirulinos ląsteles ir tada žmogaus organizmas gali pasiimti viską, kas jam reikalingiausia ir lengvai prieinama,“ – sako V. Bendikienė. „o perkant spiruliną tabletėmis (svarbu ir produkto tiekėjo šalies kilmė), žmonės perka „užrakintas ląsteles“, todėl vartojant tokį produktą  efektas bus jau kitoks. Taigi mūsų atveju – jums tiesiog atidarytos durys į gamtos sukauptas naudingų medžiagų saugyklas.“

Spirulinoje esančios medžiagos turi antioksidacinių, antiuždegiminių, antivirusinių savybių, o pastaruoju metu mokslininkai tiria ir jų priešvėžines savybes, todėl sunku iki galo vertinti visas šio produkto savybes. Svarbu, kad žmogus galėtų pilnavertiškai ir be didelių nuostolių pasisavinti visas ląstelėje esančias naudingąsias medžiagas.

Lietuvių išrastas būdas ląstelės membraną suardo ne chemiškai, o natūraliu būdu – iki šiol niekam pasaulyje to padaryti nepavyko.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

144 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist