Švietimas

VU Botanikos sodui – tarptautinis pripažinimas

Šią vasarą Ženevoje vykusiame 6-ąjame Pasauliniame botanikos sodų kongrese didelio dėmesio sulaukė ir Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodas.

Kongreso metu Botanic Gardens Conservation International (BGCI) pristatė naujausią botanikos sodų veiklų įvairiose srityse sėkmės įvertinimo apžvalgą ir rekomendacijas dėl jų gerinimo. Apžvalgoje buvo išanalizuotos botanikos sodų veiklos 7 srityse: augalų išsaugojimo, mokslinių tyrimų, augalų kolekcijų kokybės, sodininkystės, visuomenės įtraukimo ir edukacijos, darnumo bei etikos, vadybos bei ryšių su vyriausybinėmis institucijomis bei kitomis tikslinėmis grupėmis.

Be bendrinių apžvalgų bei rekomendacijų tobulinimui buvo aptartos ir įvairios sėkmės istorijos. Tarp jų – VU Botanikos sodas, kurio patirtis darant įtaką nacionalinei politikai biologinės įvairovės ir genetinių išteklių išsaugojimo srityje, bendradarbiaujant su vyriausybinėmis institucijomis bei kitomis tikslinėmis grupėmis buvo įvardinta kaip sėkmės pavyzdys.

 

VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila džiaugiasi, kad sodo veiklos įvertintos tarptautiniu mastu. „Kol kas botanikos sodai neturi oficialios tarptautinio reitingo vertinimo sistemos, bet artimiausiu metu ruošiamasi tokią sukurti. BGCI pateikta apžvalga iš principo yra pirmas techninis žingsnis link jos atsiradimo. Tai, kad VU Botanikos sodo veiklos rezultatai įvardinti kaip sektinas pavyzdys, reiškia, kad šioje srityje esame tarp geriausių pasaulyje sodų“, – pasakojo A. Skridaila.

Kongrese, organizuojamame kas penkerius metus, šiemet dalyvavo daugiau nei 500 dalyvių iš 70 šalių. Renginiu buvo siekiama sutelkti tarptautinę botanikos sodų bendruomenę vieningam tikslui – pasaulio augalijos įvairovės ir genetinių resursų išsaugojimui.

Pagrindinė renginio organizatorė – tarptautinė botanikos sodų organizacija BGCI – šiuo metu vienija daugiau kaip 700 narių. BGCI koordinuoja botanikos sodų veiksmus biologinės įvairovės išsaugojimo srityje, visokeriopai remia jų tarpusavio bendradarbiavimą, keitimąsi patirtimi bei žiniomis.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button