Švietimas

VMVT pradėjo patikrinimą vienoje iš sostinės progimnazijų: valgykloje patiekalai galimai gaminami iš atliekų

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo pranešimą, kad Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos valgykloje patiekalai mokiniams gaminami iš atliekų, surinktų iš lėkščių, skelbia LRT radijas. Taip pat pranešama, kad reaguodama į tai VMVT mokykloje nedelsiant pradėjo patikrinimą, siekdama išsiaiškinti, ar mokykloje nepažeidžiama maisto gaminimo tvarka.

Viena iš LRT radijo kalbintų mokyklos virėjų pripažino, kad iš nesuvalgytų maisto produktų vėliau yra gaminami kiti patiekalai. Darbuotojos teigimu, vaikams ryte nesuvalgius košės iš jos pavakariams yra daromi blyneliai, o likučiai sumalami ir kitą dieną, pasak jos, dedami į kukulius. Virėjos teigimu, iš atliekų pamaitinama ne tik pavieniai vaikai, bet ir visos klasės. Jos teigimu, maisto gamybai naudojami ir mokinių jau prakąsti kotletai.

Savo ruožtu Vilniaus kunigaikščio Gedimino progimnazijos direktorius Rimantas Remeika taip pat pripažino, kad maitinimo paslaugų tiekėjai kelis kartus dėl mėsos trūkumo buvo priversti improvizuoti.

 

„Porą dienų buvo atvejai, kai jiems (teko – ELTA) daryti mažesnes porcijas ir improvizuoti. Nesusipratimai kilo ypatingai nedideliuose mūsų mokyklos filialuose dėl to, kad maitintojas nepasiskaičiuoja tiksliai, kiek reikės maisto ir jo pritrūksta“, – paaiškino R. Remeika.

Mokyklos direktorius taip pat pripažįsta, kad dėl pakeistų sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos rekomendacijų valgiaraščiams vaikai vengia valgyti mokykloje, nes, pasak jo, nėra pripratę maitintis sveikai.

LRT radijas taip pat skelbia, kad maitinimo paslaugas Vilniaus Kunigaikščio Gedimino progimnazijai teikia viešoji įstaiga “Bruneros”. Įstaiga situacijos nekomentuoja.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Robertas
Robertas
1 metus

Svarbu kaliniai būtų pamaitinti ir kad jiems kalorijų nepritruktu, o vaikai ir taip gerai jie nepasiskus į EU teismą.

Antanas
Antanas
1 metus

Padugnės,tesiuog padugnės liko Lietuvoje,sveiku protu nesuprantamą,ubogai

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button