Švietimas

Vingio parke – gyva periodinė cheminių elementų lentelė

Ketvirtadienį Vilniaus universiteto (VU) chemikai, švęsdami Chemijos katedros įsteigimo 225 metų jubiliejų, Vingio parke formavo gyvą periodinę cheminių elementų lentelę. Taip dabartinio Chemijos ir geomokslų fakulteto studentai ir mokslininkai pradėjo visai mokslo bendruomenei svarbų minėjimą.

„Chemija – sunkus mokslas, tačiau iš cheminių elementų sudarytas visas pasaulis ir mes patys. Lietuvoje esame turėję ir turime iškilių mokslininkų, kurie nenusileidžia pasaulinio lygio tyrėjams. Todėl minint Chemijos katedros 225 metų gimtadienį Vilniaus universitete svarbu pagerbti tiek savo istoriją, tiek chemikų bendruomenę“, – sakė Chemijos ir geomokslų fakulteto dekanas prof. Aivaras Kareiva.

Pagrindinis jubiliejaus renginys vyks birželio 20 d. Chemijos ir geomokslų fakulteto Chemijos institute (Naugarduko g. 24). Jame bus skaitomi pranešimai apie Chemijos katedros steigėją Andrių Sniadeckį, elektrolizės teorijos kūrėją Teodorą Grotusą, taip pat aptariamos mokslo ateities perspektyvos.

 

„Lietuvoje gyvenęs ir dirbęs Teodoras Grotusas iš tiesų buvo genijus, pralenkęs laiką. Jo darbais ir teorijomis iki šiol remiasi viso pasaulio mokslininkai. Andrius Sniadeckis – taip pat Lietuvos chemijos mokslo „žvaigždė“. Be kitų jo nuopelnų, manoma, kad jis atrado cheminį elementą rutenį. Tad mokslo srityje Lietuvoje iš tiesų turime kuo didžiuotis“, – kalbėjo prof. A. Kareiva.

Renginio dieną Vilniaus universiteto bibliotekoje (Universiteto g. 3) vyks laikinoji paroda, skirta chemijos istorijai Lietuvoje.

Šaltinis: Chemijos ir geomokslų fakultetas

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button