Švietimas

Vilnius Tech studentai nugalėjo tarptautiniame architektūros konkurse

„Ryterna Modul“ įmonė projektuojanti, gaminanti ir statanti modulinius namelius. Bendrovė jau penktus metus iš eilės organizuoja tarptautinį konkursą „Architecture challenge“. Šiais metais konkursas sulaukė didelio susidomėjimo: buvo pateikta daugiau nei 200 darbų iš 58 skirtingų pasaulio šalių. Pirmąją vietą laimėjo Vilnius Tech studentė Eglė Kliučinskaitė ir Vilnius Tech absolventas Marius Lukošiūnas.

„Vienas svarbiausių organizatorių tikslų – skatinti dalyvius susipažinti su įmonės „Ryterna Modul“ produkcija, naudojama modulinių statinių metodika. Tai puiki proga vartotojams pasiūlyti išskirtinio dizaino projektus, kurie, galbūt, bus realizuoti. Pavyzdžiui, praėjusiais metais pirmąją vietą užėmęs darbas buvo įgyvendintas“, – teigia Vilnius Tech studentė.

Šiais metais reikėjo suprojektuoti 35 kv. m. dydžio vasarnamį, kuriame galėtų apsistoti du asmenys. Būsimų gyventojų charakteristikos skyrėsi kardinaliai. Greta vasarnamio reikėjo įkomponuoti ir pirties statinį, kuris užimtų 15 kv. m. Buvo svarbu aptarti montavimo ir transportavimo klausimus, modulių dydžiai turėjo atitikti duotus matmenis. Konkreti vieta, kurioje turėtų stovėti vasarnamis, nebuvo apibrėžta. Vaizdiniai buvo abstraktūs – miškas, ežeras. Tai leido į pagalbą pasitelkti kūrybą ir vaizduotę.

 

Dalyviai teigia, kad labiausiai sužavėjo konkurso suteikiama laisvė ir mažas projekto mastelis. Jie daug diskutavo bandė įsivaizduoti gyvenimą 35 kv. m. namelyje. Pasak E. Kliučinskaitės, iššūkis buvo ir tai, jog prie projekto teko dirbti vasarą. Tačiau tai tapo ir dideliu įkvėpimo šaltiniu, o aplinkybės darė įtaką ir smagiam procesui.

„Mes dirbome ir pajūryje, ir nuotoliniu būdu, ir prisėdę ant Vilniaus centre esančių suoliukų. Manau tame ir slypi stiprybė: siekėme susigyventi su kuriamu objektu, mėgavomės bendradarbiavimu ir nesvarstėme apie laimėjimus“, –  teigia Vilnius Tech studentė.

Konkursas vyko virtualiai, jame galėjo dalyvauti studentai, gyvenantys bet kurioje šalyje. Dalyviai turėjo sukurti projektą ir pateikti planšetus, kurių skaičius nebuvo ribojamas. Svarbiausia – atskleisti projekto idėją. 

 

„Komisija atrinko ir įvertino keturis darbus, skyrė prizines vietas bei paskatinamąjį prizą. Mums laimėjimas buvo labai netikėta ir džiugi žinia. Taip pat jau žinome, kad atsiradus užsakovui, DUO galėtų būti pastatytas ir džiaugtis gamta kartu su naujais šeimininkais“, – sako Vilnius Tech absolventas M. Lukošiūnas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button