Jungtinėse Amerikos Valstijose esantis Stenfordo universitetas šiuo metu užima antrą vietą tarp geriausių pasaulyje esančių mokslo įstaigų. Keli profesoriai, vadovaujami John P. A. loannidis ir dirbantys šiame universitete, praėjusiais metais paskelbė straipsnį, kuriame pateikiama nauja mokslininkų vertinimo metodika. Dėl straipsnio svarbumo abejoti neverta: John P. A. loannidis, remiantis „Scopus“ bazės duomenimis – 1189 straipsnių autorius ir bendraautorius, kurio h=160, o publikacijos cituotos 127 048 kartus. Kiekvienais metais jis skelbia iki 86 straipsnių, turi 6240 bendraautorių. 

Straipsnyje paskelbta duomenų bazė atnaujinama kasmet. Praėjusiais metais tarp 2 proc. geriausių mokslininkų pasaulyje pateko ir VILNIUS TECH darbuotojai – vyriausiasis mokslo darbuotojas prof. habil. dr. E.K. Zavadskas ir prof. dr. Z. Turskis. 

Straipsnį, kuriame atrinkti 2 proc. dažniausiai cituojamų pasaulio mokslininkų pagal autorių suformuluotą sudėtingą C indeksą galite rasti čia. 

Žemiau pateikiama ištrauka iš straipsnio santraukos:

„Citavimo metrika naudojama plačiai ir netinkamai. Sukūrėme viešai prieinamą 100 000 geriausių mokslininkų duomenų bazę, kurioje pateikiama standartizuota informacija apie citatas, „h“ indeksą, koregavimo „hm“ indeksą, citatas autorystės pozicijose esantiems dokumentams, sudėtinį rodiklį. Pateikiami ir atskiri duomenys apie poveikį karjerai per vienerius metus. Taip pat – metrika su savicitatomis ir be jų, citatų, cituojamų dokumentų santykis. Mokslininkai skirstomi į 22 mokslo sritis ir 176 pogrupius. Visiems mokslininkams, paskelbusiems mažiausiai penkis straipsnius, pateikiami specifiniai lauko ir pogrupio procentiliai. Duomenys apie karjerą nuolat atnaujinami.“

Apie taikomą metodiką galima susidaryti nuomonę ir iš šios straipsnyje pateikiamos informacijos:

„Bandėme pasiūlyti, kaip susitvarkyti su techninėmis kliūtimis, pateikti išsamią duomenų bazę, kurioje būtų galima rasi dažniausiai cituojamus mokslininkus.  Panaudojome „Scopus“ duomenis, kad sudarytume 100 000 dažniausiai cituojamų autorių duomenų bazę visose mokslo srityse. Rėmėmės reitingais pagal sudėtinį rodiklį, kuriame atsižvelgiama į šešias citavimo metrikas: bendras citatas, Hirscho indeksą, pagal koreografiją pakoreguotas Schreiberio „hm“ indeksą; vieno autoriaus straipsnio  citatų skaičių, vieno ar pirmojo autoriaus darbų ir vieno, pirmojo ar paskutinio autoriaus citatų skaičių.“

Į sąrašą pateko ir 27 mokslininkai iš Lietuvos, 6 jų – iš VILNIUS TECH, dirbantys civilinės inžinerijos srityje, užsiimantys sprendimų priėmimu ir taikymu.

Visą mokslininkų sąrašą galite rasti čia.

Civilinės inžinerijos sferai priskiriama statybinė mechanika, statybinės konstrukcijos, statybines medžiagos, geotechnika, statybos technologija, organizavimas, valdymas, statybų kontraktai, tiekimo grandinės, sprendimų paramos sistemos, statybų projektavimo ir vykdymo informacinis aprūpinimas. 

Šioje srityje VILNIUS TECH mokslininkai dirba jau 40 metų. Jų kuriami metodai plačiai taikomi ir kitose mokslo srityse. Būtent dėl šios priežasties jie ir patenka į labiausiai cituojamų mokslininkų sąrašą.

Į sąrašą patekę profesoriai – keliasdešimties užsienio žurnalų redkolegijų nariai, apie 30 užsienio žurnalų teminių numerių kviestiniai redaktoriai. Jie reguliariai skelbia straipsnius Q1 kategorijos žurnaluose,  bendradarbiauja su bent 10 aukščiausius reitingus turinčių (patenkančių į Clarivate Analytics labiausiai cituojamų mokslininkų sąrašą) profesorių iš JAV, Europos ir Azijos. 

Atranka buvo vykdoma iš 42 054 mokslininkų, dirbančių šioje srityje. Tarp 2 proc. geriausiųjų pateko 1 074 mokslininkai.

Remiantis reitingų duomenimis, antrą vietą sąraše užima VILNIUS TECH garbės daktaras iš JAV prof.  Hojjat Adeli.

Tarp 2 proc. geriausių pasaulio mokslininkų pateko ir VILNIUS TECH leidžiamo žurnalo „Journal of Civil Engineering and Management“ redkolegijos nariai H. Adeli, V. Babrauskas, A. Nowak iš JAV, Z. Kala iš Čekijos , D. Camotim iš Portugalijos. 

Iš VILNIUS TECH bendruomenės į sąrašą pateko E.K. Zavadskas, Z. Turskis, A. Kaklauskas, J. Antuchevičienė , H. Sivilevičius, L. Ustinovičius.

Penki iš šių mokslininkų dirba sprendimų priėmimo metodų kūrimo srityje. Šie metodai plačiai taikomi ne tik išvardintose civilinės inžinerijos, bet ir kitose mokslo srityse. Būtent dėl šios priežasties jie ir patenka į labiausiai cituojamų mokslininkų sąrašus. Svarbu ir tai, kad šioje srityje VILNIUS TECH dirba apie 40 metų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist