Stiprūs universitetai yra vienas iš valstybės sėkmės pagrindų, o universiteto stiprybė – tai jame dirbantys, besimokantys ir tobulėjantys žmonės. Kiekvienai akademinei bendruomenei, kaip ir bet kuriai kitai organizacijai, labai svarbus identitetas: istorija, iškilios asmenybės, mokslininkų pasiekimai, akademinės bendruomenės tradicijų puoselėjimas, pradėtų darbų tęstinumas mokslo, visuomeninėje ir kultūros srityse.

VILNIUS TECH ištakos siekia 1922 m. vasario 16 d., kai Lietuvos Vyriausybė Aukštųjų kursų (1920 m.) pagrindu įsteigė Lietuvos universitetą, kuriame vienas iš šešių fakultetų buvo Technikos fakultetas su Statybos, Mechanikos, Chemijos ir Elektrotechnikos skyriais bei 17 katedrų. Lietuvos universiteto pradinis indėlis į Lietuvos aukštojo mokslo raidą bei pasiekimus buvo labai svarbus ir tapo VILNIUS TECH pagrindu.

Siekiant išsaugoti universiteto identitetą, rengiamas VILNIUS TECH muziejaus atnaujinimo projektas. Tikslas yra surinkti visą įmanomą informaciją, atspindinčią akademinio, mokslinio, visuomeninio ir kultūrinio gyvenimo pasiekimus. Visą informaciją susisteminti, klasifikuoti ir, taikant naujausias skaitmenines technologijas, pateikti patrauklia forma ekspozicijoje.

Siekiama, kad VILNIUS TECH muziejaus ekspozicija išsamiai atskleistų pagrindinių mokslo ir studijų krypčių istoriją per ryškiausias universiteto asmenybes, mokslo ir studijų pasiekimus, svarbiausius išradimus. Ekspozicijoje būtų išsamiai pristatomi ir universiteto bendruomenės svarbiausi pasiekimai, įsimintiniausi įvykiai visuomeninėje, kultūros bei sporto srityse.

Tam, kad VILNIUS TECH muziejaus ekspozicija kuo reprezentatyviau atspindėtų universiteto raidą, įtaką miestui ir valstybei, techniškųjų mokslų vystymuisi Lietuvoje, visuomeniniame ir kultūriniame gyvenime, reikia visos universiteto bendruomenės pagalbos.

Kviečiame esamus ir buvusius universiteto bendruomenės narius prisidėti prie VILNIUS TECH muziejaus atnaujinimo darbų. Šiuo metu renkama informacija apie universiteto mokslinius išradimus: kada ir kokie išradimai buvo išrasti, kas jų autoriai, kokie išradimų išmatavimai. Gavę šią informaciją norime išradimus nufotografuoti, nufilmuoti, suskaitmeninti ir interaktyviai juos pateikti kaip muziejaus eksponatus. Taip pat kviečiame pasidalinti, Jūsų manymu, VILNIUS TECH muziejui aktualia informacija.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

5 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.