Nuo rugsėjo 1 dienos startuoja naujai įkurtas Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centras (TECHIN), teikiantis pirminį ir tęstinį profesinį mokymą. Šis centras įsteigtas reorganizavus Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centrą ir Vilniaus technologijų mokymo centrą.

Iniciatyva sujungti mokymų centrus nusižiūrėta iš Skandinavijos šalių, kur yra įprasta praktika profesinio mokymo įstaigas priartinti prie gamybos ir technologijų įmonių.

Pasak naujai įsteigto Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centro dalininko UAB „Arginta group“ direktoriaus, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidento Gintauto Kvietkausko, šio profiliuoto centro įsteigimas yra būtinas siekiant atliepti pramonės lūkesčius.

„Vilniuje turime specializuotas autotransporto, grožio paslaugų, virėjų ir statybininkų mokyklas, bet tikrai stigo šiuolaikinio inžinerinio ir IT profilio mokymo centro”, – teigė G. Kvietkauskas. – Vilniaus Jeruzalės darbo rinkos mokymo centras daugiausia specializavosi perkvalifikavimu, o Vilniaus technologijų mokymo centras orientavosi į pirminį mokymą. Tai buvo skirtingų kompetencijų centrai“.

„Apjungus dviejų centrų kompetencijas siūlysime nemažą skaičių trumpų studijų ir kursų. Besimokantieji nebenori ilgai sėdėti auditorijose, jie nori įgyti daug praktikos čia ir dabar bei įgyti pelningą profesiją, amatą ar atnaujinti turimas žinias“, – teigė G. Kvietkauskas.

Naujai įsteigto centro laikino vadovo Mindaugo Černiaus teigimu, nuo šiol didžiausias dėmesys bus skiriamas bendrystei su įmonėmis. „Siekiame žengti koja kojon su naujausiomis technologijomis ir tendencijomis – siūlysime mokytis atnaujintų ir rinkai reikalingų programų moderniose praktinio mokymo bazėse – suvirinimo, inžinerijos ir energetikos sektoriniuose praktinio mokymo centruose“, – sakė M. Černius.

Vilniaus technologijų ir inžinerijos mokymo centre galima mokytis pramonės, informacinių technologijų, mechanizacijos, energetikos bei kitų sektorių programose. Rinktis galima ne tik ilgąsias 1–2 metus trunkančias programas, bet ir kelias savaites ar keletą dienų trunkančius kursus.

„Centre mokosi ne tik ką tik mokyklą pabaigę moksleiviai, bet ir darbo rinkoje esantys specialistai. Atsižvelgdami į įmonių poreikius, siūlome įvairios trukmės ir krypčių mokymus ar kursus“, – sakė naujai įkurto centro laikinasis vadovas, – „Jame savo profesinį kelią galės pradėti ir mokyklinio amžiaus jaunuoliai, kartu su pagrindiniu ar viduriniu išsilavinimu įgyjantys ir kvalifikaciją”.

Pasak M. Černiaus, centre dirbsiantys dėstytojai – praktikai, kurie nuolat stažuojasi ir atnaujina savo praktines žinias ir gebėjimus. Nemažai lektorių dirba gamybos, IT įmonėse, tad puikiai išmano ne tik teoriją, bet ir praktikos subtilybes. Planuojama, kad jau rudenį centre mokysis apie 1000 asmenų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist