Seimo narys Linas Balsys dar ankstyvą pavasarį kartu su žinomais menininkais, visuomenės veikėjais kreipėsi į Vilniaus miesto merą Remigijų Šimašių dėl itin prastos sostinės Naujininkų rajone, Dzūkų gatvėje, esančios bibliotekos būklės. Po inicijuotos peticijos savivaldybė galų gale atkreipė dėmesį į problemą.

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento kultūros skyriaus vedėja Jovita Cibulskytė pranešė, kad priimtas sprendimas ieškoti vidinių finansinių galimybių skirti lėšų bibliotekos patalpų būklei sutvarkyti, parengta ir patalpų sutvarkymo sąmata.

Pasak L. Balsio, Dzūkų gatvėje veikianti biblioteka šiuo metu yra tokios prastos būklės, kad remonto darbai turėtų būti pradėti nedelsiant.

„Vilniaus miesto savivaldybės sprendimas teikia vilties, kad bibliotekos remontas bus pradėtas kuo greičiau. Šiuo metu svarbiausia yra išspręsti bibliotekos šildymo problemą. Šiandien bibliotekos patalpose nėra jokio šildymo (šildomasi keliais buitiniais elektriniais šildytuvais), todėl čia temperatūra šaltuoju metų laiku vyrauja tarp 5 ir 14 laipsnių šilumos, tai prasilenkia su bet kokiomis higienos normomis. Šaltuoju metų laiku darbuotojos ir skaitytojai yra priversti patalpose sėdėti su pirštinėmis, paltais. Akis bado ir suskilinėjusios bibliotekos sienos, lubos, nusidėvėjusios grindys, įsiveisęs pelėsis, taip pat pasenusi elektros instaliacija, nepakankamas tiekiamos elektros galingumas. Laikais, kai bibliotekos yra modernūs vietos bendruomenės traukos centrai, tokia apleista, nors vienintelė rajone, biblioteka, kokia yra Naujininkuose, yra tikrų tikriausia miesto gėda“, – sakė L. Balsys.

Seimo nario inicijuotą kreipimąsi į Vilniaus miesto merą pasirašė Naujininkuose gyvenantys žinomi menininkai, visuomenės veikėjai. Tarp jų – muzikologas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Viktoras Gerulaitis, Šv. Kristoforo kamerinio orkestro smuikininkės Jevgenija Budzila ir Jurgita Gaubytė, Nacionalinio simfoninio orkestro muzikantai Giedrius Gelgotas, Saulius Astrauskas, prof. dr. Remigijus Vitkauskas, Lietuvos žurnalistų sąjungos nariai Gerimantas Statinis, Eglė Gerulaitytė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė Rasa Čergelienė (Sara Poisson), taip pat daugybė vilniečių, kurie naudojasi bibliotekos paslaugomis.

Naujininkų bibliotekoje lankosi beveik 2 tūkstančiai gyventojų, joje sukauptas didelis leidinių fondas, kuris nuolat atnaujinamas. Ši biblioteka taip pat yra tapusi Naujininkų ir aplinkinių rajonų gyventojų – ypač vaikų ir senjorų – traukos centru. Šioje bibliotekoje savo knygas yra parašęs ir joms medžiagą surinkęs ir žinomas muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist