Vilniaus miesto savivaldybė atsižvelgdama į neeilinius mokslo metus ir suprasdama vaikų neformaliojo švietimo svarbą, šiais metais vaikų vasaros poilsio stovyklų organizavimui skyrė ypatingą dėmesį ir didesnes lėšas. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Savivaldybei skirtas, bet dėl COVID-19 pandemijos nepanaudotas neformalaus vaikų švietimo lėšas (190 000 Eur) sostinės savivaldybė taip pat skyrė vaikų vasaros stovykloms finansuoti.

Iš viso vaikų vasaros poilsio stovyklų organizavimui skirtas 516 000 Eur finansavimas – tai leis beveik 16  tūkstančių  vilniečių  vaikų smagiai  leisti vasarą 255 savivaldybės pilnai ar iš dalies finansuojamose stovyklose. 15 metus  iš  eilės  sostinė finansiškai paremia stovyklas, finansavimas vaikų vasaros stovykloms kiekvienais metais auga.

Neformalaus vaikų švietimo lėšomis finansuojamose stovyklose prioritetas teikiamas vaikams, turintiems mokymosi sunkumų, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių, gaunantiems socialinę paramą arba turintys teisę į socialinę paramą

„Šiais metais labai tikimės stovyklų organizatorių išradingumo, kūrybingumo, kurie patraukliais vaikams neformaliojo švietimo metodais, formomis numatys veiklas tobulinančias vaikų socialines- emocines kompetencijas, sumenkusias dėl nuotolinio mokymosi ir vaikai stovyklose galės bent iš dalies kompensuoti mokymosi praradimus ir akademinių žinių spragas“, – sakė Vilniaus mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė.

Džiaugiamės, kad  šiais metais neformaliojo vaikų švietimo teikėjai buvo labai aktyvūs ir  pateikė rekordiškai daug paraiškų, tad ženkliai padidėjo finansuojamų stovyklų skaičius. Vaikų tėvai turės didesnes pasirinkimo galimybes kur nukreipti stovyklauti savo vaikus. Kaip ir kasmet dauguma finansuojamų stovyklų yra dieninės (170), bendro profilio ir organizuojamos Vilniaus mieste, tačiau vyks ir 84 stacionarios stovyklos su laikinu apgyvendinimu ir 10 mobilių stovyklų. Pagal programos profilį tėvams ir jų vaikams siūloma 38 meninės stovyklos, 10 turistinių stovyklų, 38 sporto stovyklų, taip pat organizuojamos, karinės, kraštotyros, kalbų ir kitos stovyklos.  Šios  stovyklos organizuojamos visoje Lietuvoje: vaikai galės stovyklauti Alytaus raj., Ignalinos raj. Plungės raj., Kretingos raj., Širvintų raj., Švenčionių raj., Zarasų raj., Varėnos raj., Trakų raj. Prienų raj. Širvintų raj., Utenos raj., Druskininkuose, Šventojoje, Palangoje ir kituose miestuose. Stovyklas galima rinktis ir pagal amžių – nuo 7 iki 18 metų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist