Švietimas

Vilniaus universiteto fondas sulaukė naujo rėmėjo

Vilniaus universiteto (VU) neliečiamojo kapitalo fondas sulaukė naujo rėmėjo – juo tapo leidykla „Alma littera“. „Alma littera įmonių grupės“ pagrindinis akcininkas ir valdybos pirmininkas, VU Fizikos fakulteto alumnas Arvydas Andrijauskas įsipareigojo paremti fondą 300 tūkst. eurų.

„Visų pirma, prisijungdami prie VU neliečiamojo kapitalo fondo, norime nuoširdžiai atsidėkoti universitetui, kaip mano paties ir daugelio leidyklos darbuotojų Alma Mater, kuri ne vienam nubrėžė pamatines pažinimo ir karjeros perspektyvas visam gyvenimui. Nebeabejoju VU vaidmeniu nuosekliai ugdant šalies lyderius ir mokslo bendruomenę ir atveriant galimybes Lietuvos talentams – tiek esamiems ir būsimiems studentams, tiek dėstytojams ir mokslo darbuotojams. Tikiuosi, kad stipriosios mecenatystės praktikos ir galimybės mūsų šalyje tik stiprės, o drauge su kitais fondo valdybos nariais galėsime turiningai prisidėti ne tik piniginėmis lėšomis, bet ir savo sukaupta patirtimi“, – sako A. Andrijauskas.

VU rektorius prof. Artūras Žukauskas pasveikino naująjį investuotoją prisijungus prie fondo veiklos: „Džiaugiuosi, kad VU fondas sulaukia vis daugiau žmonių, vertinančių jo misiją ir svarbą, dėmesio. Nuolatos plėtojama fondo veikla, valdymo struktūros kūrimas ir investicijos strategijos formavimas nelieka nepastebėti ir vis daugiau investuotojų prisijungia prie fondo misijos. Visapusiškas visuomenės palaikymas itin svarbus, jeigu norime didinti universiteto konkurencingumą pasaulyje ir pasirūpinti šalies mokslo ateitimi.“

 

Šiuo metu VU neliečiamojo kapitalo fondo sąskaitoje yra per 1,5 mln. eurų.

2016 m. įsteigtas VU fondas yra pirmasis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas Lietuvoje, siekiantis užtikrinti VU, kaip nacionalinio mokslo ir kultūros židinio, pasaulinį konkurencingumą. Fondo investicijų valdybą šiuo metu sudaro Alius Jakubėlis, Mindaugas Mažeikis, Konstantinas Pileckas ir Šarūnas Barauskas. Fondo dalininkai yra Alvydas Žabolis, UAB MGF „Šviesos konversija“, kuriai atstovauja prof. Algis Petras Piskarskas, UAB „Ekspla“, kuriai atstovauja Rimantas Kraujalis, ir Nerijus Numavičius. Taip pat vienas iš pagrindinių VU fondo rėmėjų – Antano Guogos paramos fondas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button