Švietimas

Vilniaus universitete pradeda veikti PATLIB centras

Vilniaus universitetas su Valstybiniu patentų biuru pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl pramoninės nuosavybės informacijos centro (PATLIB, angl. „Patent Library“) steigimo.

PATLIB centro pagrindinė užduotis – paslaugų pramoninės nuosavybės informacijos klausimais, ypatingai susijusiais su patentais, teikimas. Centras taip pat vykdys švietimo ir informacijos apie pramoninės nuosavybės apsaugos sistemą sklaidą.

Naujai universitete įsteigtas centras bendruomenei teiks pramoninės nuosavybės apsaugos publikacijų paslaugą, užtikrins prieigą prie viešų duomenų bazių ir patentų literatūros.

 

Pasak VU mokslo prorektoriaus prof. Rimanto Jankausko, PATLIB centras padės patenkinti efektyvaus, inovatyvaus, konkurencingo mokslo paklausą, atliepiančią verslo, valstybės ir globalius poreikius.

„Mokslinių tyrimų rezultatai – ne tik publikacijos, bet ir šių tyrimų pagrindu kuriamos inovacijos. Patogi prieiga prie viešos patentų literatūros, sudarys didesnes galimybes tyrėjams tikslingiau planuoti naujus mokslinius tyrimus, įvertinti savo rezultatus intelektinės nuosavybės komercinimo aspektu, tuo pačiu – galimybes diversifikuoti universiteto pajamas ir „užsidirbti“ pačiam tyrėjui“, – sakė prof. R. Jankauskas.

PATLIB centro funkcijas VU vykdys Mokslo ir inovacijų departamento Inovacijų skyrius.

 

Patentų bibliotekos paslaugomis galės naudotis VU akademinės bendruomenės nariai, startuoliai ir kiti pramoninės nuosavybės apsauga besidomintys asmenys.

Daugumoje Europos šalių jau veikiantys PATLIB centrai teikia įvairias paslaugas, susijusias su pramoninės nuosavybės apsauga: paieškos pramoninės nuosavybės objektų duomenų bazėse, komercializavimas, stebėjimas, informacijos sklaida, mokymai, informacijos teikimas suinteresuotiems asmenims.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button