Švietimas

Vilniaus universitete – išskirtinių profesorių paskaitų ciklas

Vilniaus universitetas kviečia savo bendruomenės narius ir visą visuomenę į VU išskirtinių profesorių atviras paskaitas, kurios vyks visą spalio mėnesį:

Spalio 9 d. – VU Filosofijos fakulteto prof. Zenono Norkaus paskaita.

Spalio 16 d. – VU Gyvybės mokslų centro prof. Virginijaus Šikšnio paskaita.

 

Spalio 18 d. – VU Fizikos fakulteto prof. Audriaus Dubiečio paskaita.

Spalio 23 d. – VU Filologijos fakulteto prof. Axel’o Holvoet’o paskaita.

Spalio 25 d. – VU Gyvybės mokslų centro prof. Rolando Meškio paskaita.

 

Spalio 30 d. – VU Gyvybės mokslų centro prof. Sauliaus Klimašausko paskaita.

Pirmojoje renginių ciklo paskaitoje „Ar tapsime žaliuoju Baltijos Kuveitu? Biokapitalistinio sintetinės biologijos amžiaus scenarijai Lietuvai“ filosofas Z. Norkus aptars galimus XXI a. Lietuvos raidos scenarijus, svarstys, kokias galimybes ir grėsmes ateinantis sintetinės biologijos amžius gali atnešti Lietuvai.

Pirmiesiems šešiems Vilniaus universiteto profesoriams išskirtinio profesoriaus kategorija už aukščiausio lygio mokslo ir studijų pasiekimus buvo suteikta šių mokslo metų pradžioje.

 

Kam skirti išskirtinio profesoriaus statusą VU, sprendė speciali komisija, sudaryta iš universiteto mokslininkų ir dėstytojų, atstovaujančių skirtingas mokslų sritis. Į komisijos sudėtį taip pat buvo įtraukti Mokslo ir inovacijų departamento, Žmogiškųjų išteklių skyriaus vadovai bei Studentų atstovybės deleguotas atstovas doktorantas.

Išskirtinio profesoriaus kategorija VU įvesta 2017 m. Senato sprendimu. Ji gali būti suteikiama universitete dirbantiems profesoriams ir vyriausiems mokslo darbuotojams, kurie pasižymi išskirtiniais, tarptautiniu ir nacionaliniu mastu žinomais bei vertinamais moksliniais pasiekimais, reikšmingai prisideda prie tam tikros universiteto mokslo srities ir konkrečios studijų krypties kokybės gerinimo, yra vertinami studentų už akademinę veiklą ir sėkmingai formuoja savo mokslo krypties mokyklas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button