Švietimas

Vilniaus universitetas: netoleruosime rusakalbių diskriminacijos ir dezinformacijos apie iš universiteto šalinamus studentus

Viešojoje erdvėje pasirodžius melagingai informacijai apie iš Europos universitetų šalinamus rusakalbius studentus, Vilniaus universiteto (VU) rektorius prof. Rimvydas Petrauskas pabrėžia, kad tai netiesa ir diskriminacija dėl tautybės VU nebus toleruojama.

Vilniaus universitetas smerkia Rusijos karinę agresiją Ukrainoje, tačiau niekada nesiims sankcijų dėl studentų ar dėstytojų tautybės. Esame atviras, demokratiją palaikantis ir puoselėjantis universitetas, kuriame savo vietą gali rasti visi, pripažįstantys akademinę mąstymo laisvę“, – sako VU rektorius.

Rektorius atkreipia dėmesį, kad melaginguose pranešimuose skleidžiama informacija, jog Rusijos piliečiai yra metami iš Europos universitetų, dėl to Rusijos Federacija yra pasiruošusi juos priimti – dar vienas būdas dėmesiui nuo agresoriaus veiksmų nukreipti, skatinantis neapykantą ir priešiškumą. VU griežtai paneigia tokią informaciją ir patikina, kad jokių grėsmių rusakalbiams ar studentams iš Rusijos nėra.

 

VU administracija ir akademinė bendruomenė pabrėžia, kad Rusijos valdžios vykdoma karinė agresija prieš nepriklausomą Ukrainos valstybę neturėtų tapti priežastimi diskriminuoti, užgaulioti ar kitaip niekinti Lietuvos piliečius rusus. Jiems šiuo metu taip pat reikalingas palaikymas ir supratingumas. Savo ruožtu VU psichologai ragina žmonių nepasiduoti emocijoms, užplūstančioms perskaičius skandalingas antraštes, o labiau įsigilinti į žinutės turinį ir atsakingai tikrinti informacijos šaltinius.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
26 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Back to top button