Švietimas

Vilniaus taryba – už tai, kad trys tautinių mažumų mokyklos taptų ilgosiomis gimnazijomis

Vilniaus miesto savivaldybės taryba trečiadienį uždegė žalią šviesą, kad trys tautinių mažumų mokyklos taptų ilgosiomis gimnazijomis.

Sprendimą dėl Aleksandro Puškino, Adomo Mickevičiaus ir Simono Konarskio mokyklų pavertimo ilgosiomis gimnazijomis dar turės patvirtinti Švietimo ir mokslo ministerija.

Ilgųjų gimnazijų statusas leistų minėtoms mokyklos turėti visas 1 – 12 klases, tai reikšmingai padidintų mokinių skaičių jose. A.Puškino mokykloje vaikai mokosi rusų kalba, likusiose dvejose įstaigose – lenkų kalba.

 

Sprendimai dėl ilgosios gimnazijos statuso suteikimo minėtoms mokykloms Vilniaus taryboje priimti valdančiųjų Liberalų sąjūdžio, socialdemokratų ir opozicinių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos bei „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijų balsais.

Trečiadienį posėdyje taip pat buvo balsuota už tai, kad Fabijoniškių mokykla galėtų siekti ilgosios gimnazijos statuso. Šį pasiūlymą teikė „tvarkiečiai“.

Liberalų ir socialdemokratų koalicijos partneriai konservatoriai vykstantį posėdį boikotavo.

 

Trečiadienį ryte išplatintame pareiškime konservatoriai nurodė protestuojantys prieš „antrame iš eilės tarybos posėdyje mero Remigijaus Šimašiaus kuriamą farsą“ ir todėl „tikslingai nedalyvaus šiandien vyksiančiame miesto tarybos posėdyje“.

Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Adomas Bužinskas sakė, kad Vilniaus valdantieji per pastaruosius porą metų sutvarkė mokyklų tinklą, o dabar vėl grįžta „prie politikavimo, vėl nori destabilizuoti tinklą“.

„Tai tikrai nėra atsakinga, tai aiškiai matomas tipinis politinės prekybos atvejis“, – žurnalistams teigė politikas.

 

„Nukentės eiliniai vilniečiai, vedantys savo vaikus į mokyklas, nes vėl mokyklų tinklas bus destabilizuotas, dalis mokyklų bus pustuštės, dalis mokyklų bus perpildytos“, – pridūrė jis.

Rusiška Aleksandro Puškino mokykla bus pertvarkoma į ilgąją gimnaziją su Humanistinės kultūros meninės veiklos samprata. Lenkiškosios Simono Konarskio ir Adomo Mickevičiaus gimnazijos atitinkamai įgys novatoriško verslumo ugdymo bei ekologijos ir aplinkos technologijų ugdymo pakraipas.

Jei tam pritars Švietimo ir mokslo ministerija, Fabijoniškių mokykla taps ilgąja gimnazija su sporto pakraipa.

 

Daryti išimtis lenkiškoms mokykloms šioms mokykloms nuspręsta, Varšuvos pareigūnams įvairių lygių susitikimuose raginant Lietuvos valdžią rūpintis lenkiškų mokyklų išsaugojimu.

Socialdemokratų partijos pirmininkas, Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas patvirtino kalbėjęsis su užsienio reik Linu Linkevičiumi apie galimybes padaryti išimtis lenkiškoms mokykloms, tačiau sprendimą, pasak jo, nulėmė konsultacijos su tautinių mažumų, tėvų bendruomenėmis.

G.Paluckas tvirtino, kad tautinių mažumų mokyklų pertvarkymas leis užtikrinti jų raidą, tai bus patogiau moksleiviams.

 

„Vilniaus lenkai, Vilniaus rusai yra Lietuvos piliečiai ir šiuos klausimus turi spręsti Vilniaus miesto savivaldybė“, – sakė politikas.

Konservatorių sprendimą boikotuoti balsavimą jis pavadino „politiniu demaršu“.

Savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas, liberalas Vytautas Mitalas sakė nesuprantantis, ar konservatoriai toliau laiko save valdančiosios koalicijos dalimi.

„Aš nežinau, ar jie toliau laiko save valdančiosios koalicijos dalimi ir dėl to man šiaip jų gaila, nes norėtųsi dėl švietimo klausimų su konservatoriais rasti sprendimą. (Norėtųsi rasti sprendimą) su švietimą kuruojančiu vicemeru, kuris dabar įkišęs galvą į smėlį neateina į posėdį“, – teigė V.Mitalas.

Šiuo metu Liberalų sąjūdis Vilniaus miesto savivaldybės taryboje turi 15 narių, Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – aštuonis, Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga – dešimt tarybos narių.

Be liberalų ir konservatorių, valdančiojoje koalicijoje yra po keturis „Lietuvos sąrašo“ ir socialdemokratų atstovus, dalį sprendimų palaiko ir buvę koalicijos  partneriai – „ Tvarkos ir teisingumo “ frakcija, turinti tris narius.

Autorius: Saulius Jakučionis

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button