Švietimas

Vilniaus kolegija toliau lieka kolegijų reitingų lyderė

Žurnalui „Reitingai“ atlikus kolegijų specialistų parengimo vertinimą, kurio pagrindinis vertinimo parametras buvo darbdavių pasitenkinimas absolventais, paaiškėjo, kad lydere toliau lieka Vilniaus kolegija, pirmaujanti 19-oje vertintų studijų krypčių.

Utenos kolegijos direktorius dr. Raimundas Čepukas teigia, kad, nors regionuose gyvenančių moksleivių galimybės įstoti į aukštąją mokyklą nemokamoms studijoms yra daug mažesnės, lyginant su moksleivių, gyvenančių didmiesčiuose galimybėmis, situacijos švietimo sektoriuje, pasak jo, nereikėtų piešti vien juodomis spalvomis.

„Mes per daug verkšlenam. Supraskime, kad bendrai aukštojo mokslo sistemoje studentų per dešimtmetį sumažėjo per pusę. (…) Reikia pažiūrėti, kokie pas mus yra vidiniai rezervai. (…) Visada sakiau, kad problemą reikia spręsti neverkšlenant, kad pinigų maža. Yra kiti dalykai, žmogiškieji aspektai“, – trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė Utenos kolegijos direktorius R. Čepukas.

 

Toliau kolegijų reitingų lentelėje pagal vertinimų rezultatus rikiuojasi Kauno kolegija, Kauno technikos kolegija, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija, Vilniaus dizaino kolegija, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Klaipėdos ir Šiaulių valstybinės kolegijos bei Panevėžio kolegija.

Kiti parametrai, kurie buvo pasitelkti, vertinant kolegijų reitingus – 2019 m. vasarą priimtų pirmakursių balo vidurkis, geriausių abiturientų pasirinkimai bei žemiausias paskutinio įstojusiojo į konkrečią studijų kryptį konkursinis balas.

Dainora Karklytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button