Švietimas

Vilniaus Gedimino technikos universitetas patyrė kibernetinę ataką

Vilniaus Gedimino technikos universitetas („Vilnius Tech“) teigia naktį iš šeštadienio į sekmadienį patyręs kibernetinę ataką, per ją buvo sutrikdyta prieiga prie universiteto informacinės sistemos.

Kaip BNS teigė universiteto atstovė komunikacijai Ilma Cikanaitė, ši ataka nėra susijusi su kitu incidentu, kai apie galimą jos studentų duomenų nutekinimą šeštadienį pranešė Vilniaus kolegija.

„Prieš tai buvusiais atvejais buvo nusitaikyta į asmens duomenis ir duomenų bazes, mūsų atveju – į pačias sistemas. Tikrai mūsų darbuotojų, studentų duomenys nenukentėjo, tiesiog atakuotos pačios sistemos, turėjome tvarkytis su jomis“, – sakė I. Cikanaitė.

 

Anot jos, sistemos duomenys nenutekėjo, bet jie buvo užkoduoti, šiuo metu sistema atstatoma pasinaudojant atsarginėmis kopijomis.

„Mums tai atstatyti trunka. Studentų paštai veikia, darbuotojų neveikia kol kas“, – paaiškino ji.  

Anot I. Cikanaitės, duomenys apie incidentą perduoti Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui (NKSC), policijai.

 

Šeštadienį Vilniaus kolegija pranešė apie duomenų vagystę, per kurią galėjo būti nutekinti studentų asmens duomenys: vardas, pavardė, asmens kodas, namų adresas.

Kolegijos laikinasis Ryšių su visuomene skyriaus vadovas Dovydas Buslavičius BNS tvirtino, kad duomenys galėjo būti nutekinti ne iš kolegijos duomenų bazių, o iš paslaugų teikėjo, jo jis nekonkretizavo. 

I. Cikanaitė pabrėžė, kad veiklos ir procesų valdymo informacinė sistema EDINA, naudojama kelių aukštųjų mokyklų, taip pat ir Vilniaus kolegijos, per ataką nenukentėjo, o šios sistemos duomenys yra saugūs.

 

NKSC toliau aiškinasi situaciją dėl visų minimų incidentų ir žadėjo BNS pakomentuoti incidentą vėliau. Savaitgalį NKSC vadovas Rytis Rainys sakė, kad galėjo būti nutekinta apie 7 tūkst. Vilniaus kolegijos studentų duomenų, jis neatmetė, kad galėjo būti pavogti ir studentų pažangumo rodikliai. 

Autorius Ignas Jačauskas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button