Rengiant publikacijas ir rašto darbus studijų metu studentams nuolat tenka vadovautis kitų autorių paskelbtomis publikacijomis, vadovėliuose pateikta informacija ir kitais informacijos šaltiniais. Todėl labai svarbu laikytis autorių teisių apsaugos reikalavimų. Siekdamas ugdyti jaunų žmonių sąmoningumą, rašant studentiškus darbus, įdiegti naudotų rašytinių darbų citavimo kultūrą ir kelti studijų kokybę, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) studijų procese įdiegė Turnitin sutapties patikros programą. Turima programa bus naudojama studentų rengiamų rašto darbų ir publikacijų patikrai, kur pirmiausia savo darbus galės pasitikrinti ir studentai.

Pastaruoju metu tenka išgirsti nuomonę, kad rengiant rašto darbus, sunku įvertinti, ar studentai tinkamai laikosi rašto darbų autorystei keliamų reikalavimų. „Pasitaiko atvejų, kad studentai nežino, ar jie tinkamai įgyvendino naudotų literatūros šaltinių citavimo reikalavimus. Programa sudarys galimybes studentams atkreipti dėmesį į darbe esančius sutapimus su naudotais informacijos šaltiniais ir, esant poreikiui, atlikti reikiamas korekcijas arba kreiptis dėl konsultacijos į atitinkamo dalyko dėstytoją arba baigiamojo darbo vadovą. Tikimės, kad sutapties patikros galimybė studentus paskatins atsakingiau žiūrėti į rašto darbų autorystei keliamus reikalavimus. Tokiu būdu skatinamas skaidrumas rengiant rašto darbus, didinamas studentų pasitikėjimas universiteto studijų sistema ir rūpinamasi universiteto reputacija akademinėje bendruomenėje“, – teigia VGTU Studijų prorektorius prof. dr. Romualdas Kliukas. 

Pagrindinė sutapties patikros programos paskirtis – atrasti sutampančio teksto fragmentus su kitais jau publikuotais dokumentais. Sutampantis tekstas pažymimas ir nurodomas pirminis šaltinis. Naudodamasis sutapties patikros programa, visų pirma, pats studentas galės įvertinti, kaip jis laikosi keliamų reikalavimų ir ko reikia, kad tie reikalavimai būtų tinkamai įgyvendinti. 

Dėstytojams taip pat suteikiama galimybė įvertinti, ar studentas teisingai vykdo autorių teisių apsaugos reikalavimus ir, esant poreikiui, gali patarti studentui, kaip reiktų tinkamai pataisyti darbą. Naudojant šią programą, galima ne tik aptikti su kitais informacijos šaltiniais sutampančias rašto darbo vietas, bet ir apsisaugoti nuo plagiato. Tikimasi tai, kad sutapties patikros programos autorių patirtis ir patikimumas padės užtikrinti patikimą ir kokybišką paslaugos įgyvendinimą.

Kalbant apie Turnitin programos funkcionalumą, galima išskirti kai kurias pagrindines savybes: galimybė tikrinti skirtingomis kalbomis parengtus rašto darbus, labai didelė lyginamų rašto darbų bazė: mokamos ir nemokamai pasiekiamos mokslinės publikacijos visame pasaulyje, internete publikuojami informacijos šaltiniai, studentų darbų bazės. Taip pat yra galimybė pateikti rašto darbus, naudojantis universitete naudojama virtualia mokymosi aplinka „Moodle“, pakankamai greitas sutapties patikros rezultatų pateikimas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist