Vasarą daugeliui tėvelių kaip niekad aktualu, kuo užimti vaikus, kad jie mažiau laiko „mirktų“ internete ir laiką leistų naudingai, turiningai ir, svarbiausia, įdomiai. Šiemet, kai daugeliui namuose teko užsidaryti jau nuo kovo vidurio, poreikis pakeisti aplinką dar labiau išaugo.

Be to, mokslo metams pasibaigus, kai mokinių galvos šiek tiek „prasivėdina“, vaikai pailsi, jie kaip niekada tampa imlūs naujai informacijai, iššūkiams ir veikloms, mielai į jas įsitraukdami.

Šį kartą nuodugniau aptarsime kokios būna vasaros stovyklos vaikams Vilniuje.

Vasaros stovyklų vaikams Vilniuje privalumai:

  • Kruopščiai parengta stovyklų programa.
  • Turininga ir įsimintina vaiko kasdienybė.
  • Naujos pažintys ir draugai.
  • Stovyklas veda specialistai, puikiai išmanantys darbo su vaikais specifiką ir puikai gebantys su jais bendrauti.
  • Subalansuota vilniečiams: nereikia vykti į kitą miestą, vaikas kaip ir įprastai vakarus leidžia ir nakvoja savo namuose, tad nepatiria streso.

Kaip išrinkti vasaros stovyklą vaikui?

Renkant stovyklą reikėtų atsižvelgti į vaiko pomėgius. Šiandien stovyklų pasirinkimas – itin didelis: organizuojamos meninės, kūrybinės, sporto, plaukimo, verslumo, finansų skirstymo bei idėjų generavimo, nuotykių ir vaizduotės žaidimų, programavimo, konstravimo, užsienio kalbų ir kitos stovyklos.

Dar vienas aspektas – stovykla turėtų atitikti vaiko amžių ir gebėjimus. Pavyzdžiui, jei stovyklos programa – per sudėtinga, vaikas tiesiog negaus naudos, jei per lengva – jam bus neįdomu, vaikas neturės motyvacijos.

Atkreipkite dėmesį į dienotvarkę ir veiklas, bet tikrai neturėtų gąsdinti stovyklos, kurių programos nėra pateiktos minučių tikslumu. Kaip tik geriau, kai stovyklos vadovai turi galimybių stebėti, kas patinka, kas labiausiai „užkabina“ vaikus ir pagal tai vienoms veikloms skirti daugiau, o kitoms – mažiau laiko. Laisvesnė programa mažiau įpareigoja, leidžia geriau išreikšti kūrybiškumą.

Universalios kūrybiškumo ir verslumo skatinimo stovyklos Vilniuje 2020-ųjų vasarą

Stovyklų programoje reikėtų ieškoti įvairovės, pritaikymo šių laikų kontekste, svarbu, kad vaikai, ypač vyresni, po truputį būtų orientuojami į būsimą profesiją, ateities technologijas. Pavyzdžiui, „Silicon Valley – Adventure“ stovykloje, skirtoje 7–11 m. vaikams, mažieji stovyklautojai kurs unikalius stalo žaidimus ir turės įveikti stovyklos rengėjų paruoštus iššūkius. Šios vasaros stovyklos vaikams Vilniuje koncepcija – komandinio darbo, vaizduotės ir kūrybiškumo, istorijų pasakojimo ir kt. įgūdžių lavinimas. Labiausiai stovykla orientuota į kūrybiškumą: jis itin svarbus kuriant startuolius, kompiuterinius žaidimus, grafinį dizainą, generuojant rinkodaros strategijas ir t. t.

Kita stovykla – „Silicon Valley Hi-Tech“ – skirta 12–18 m. moksleiviams. Joje daugiausia dėmesio skiriama naujosioms technologijoms ir sritims, kuriose labiausiai juntama pažanga: tai virtualioji realybė, daiktų internetas, dirbtinis intelektas ir kt. Taip pat aktualizuojamas verslumo skatinimas. Stovyklos metu mokiniai generuos idėjas ir paskutinę dieną jas pristatys kompetentingai komisijai, tad tai papildomas akstinas dar labiau įsitraukti į stovyklos veiklas ir siekti geresnių rezultatų. Tai natūraliai skatina komandinį bendravimą, padeda gerinti komunikacinius įgūdžius, moko bendradarbiauti ir puikiai paruošia ateities profesijai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist