Vis daugiau dėmesio skiriama pažeidžiamiausioms socialinėms grupėms – miesto taryba šiandien pritarė naujojo kompleksinių paslaugų centro negalią turintiems vaikams ir jų šeimų nariams „Čiauškutė“ įkūrimui. Net 270 vietų centre, kuris įsikurs Lakštingalų g. 9, planuojama teikti ankstyvąją reabilitaciją, kai raidos sutrikimai dar tik įtariami, taip pat dienos socialinės globos paslaugas, čia veiks įtraukusis darželis, metodinis centras. 

„Negalią turintiems vaikams siekiame kuo anksčiau suteikti būtinas kompleksines paslaugas. Iki šiol specialistams dažnai tekdavo koreguoti netinkamai susiformavusius elgesio modelius, kai vaikui jau būdavo sukakę 4–5 metai. Tai tampa didžiuliu trukdžiu integruojantis į ugdymo įstaigas, bandant pritaikyti turimus įgūdžius savarankiškame gyvenime. Todėl labai sveikinu Tarybą priėmus šį sprendimą, kuris, tikiu, pakeis daugelio vaikų ir jų tėvų gyvenimą – centrui pradėjus veiklą, dar daugiau vaikų galės gauti profesionalią pagalbą“, – sakė mero pavaduotojas Vytautas Mitalas. 

Centre bus ugdomi socialiniai įgūdžiai, teikiama intensyvi palaikymo, krizių įveikimo pagalba, taip pat dienos ir trumpalaikės socialinės globos, laikino atokvėpio, psichosocialinės pagalbos, ankstyvosios socialinės reabilitacijos paslaugos. Su vaikais dirbs kineziterapeutai, ergoterapeutai, logopedai, psichologai, reabilitologai. Bus dailės ir žaidimų terapijos, judesio korekcija. Specializuotos pagalbos paslaugos bus teikiamos ir šeimos nariams – tai psichologinės ir individualios socialinės konsultacijos, individualios ar grupinės terapijos, mokymai apie raidos sutrikimus, tėvystės įgūdžių formavimo grupės. Taip norima gerinti ne tik vaikų fizinę ir emocinę sveikatą, bet ir skirti dėmesio visai šeimai kaip visumai.

„Galime tik pasidžiaugti, kad Vilnius plėtoja paslaugas žmonėms, turintiems negalią, šį kartą – patiems mažiausiems. Kai šeimoje gimsta kitoks vaikelis, tėvus ištinka šokas, paskui neigimas, jiems trūksta informacijos, jie nežino, kur pasiduoti. Vėliau tėvai ieško pagalbos ir beldžiasi pas įvairius specialistus. Taip prarandamas laikas, o juk labai svarbu su sutrikusios raidos vaikais pradėti dirbti kuo anksčiau, nes kuo anksčiau diagnozuojami raidos sutrikimai ir pradedamos teikti kokybiškos paslaugos, tuo didesnė tikimybė, kad bus išvengta neįgalumo. Naujasis centras turėtų padėti būtent tokioms šeimoms, atsakyti į visus tėvų klausimus ir suteikti visą reikalingą pagalbą“, – kalbėjo Vilniaus miesto tarybos narė, Neįgaliųjų reikalų komisijos pirmininko pavaduotoja Monika Ošmianskienė.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Siekiant, kad vaikams ir jų tėvams centre būtų patogu, bus rekonstruotos Lakštingalų g. 9 patalpos. Jose bus įrengiamos grupės, miegamieji, sanitarinės, persirengimo ir bendrosios patalpos, sporto salės. Taip pat bus specialistų kabinetai, virtuvė, metodinių konsultacijų patalpos, multisensorinis kambarys, posėdžių salė. Numatoma pastatyti ir priestatą baseinams, kur vyks kineziterapijos ir judesio korekcijos užsiėmimai.

Paslaugas būsimajame centre teiks Savivaldybės įsteigta įstaiga Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namai-pagalbos centras „Šeimos slėnis“. Centras turi ilgametę patirtį teikiant paslaugas kūdikiams ir vaikams, turintiems negalią. Visi įstaigą lankantys vaikai turi įvairių raidos sutrikimų ar kitokią negalią (autizmo spektro, Dauno sindromą, įvairiapusių raidos sutrikimų, judėjimo negalią ir kt.).

„Šeimos slėnyje“ su vaikais ir jų šeimomis dirba kvalifikuota patyrusių specialistų komanda: kineziterapeutas, ergoterapeutas, masažuotojas, specialusis pedagogas, logopedas, psichologas, užimtumo specialistas, muzikos vadovas. Taikomos naujausios metodikos: „Numicon“, „Tomatis“, „Attention autism“ ir kt. Įstaiga, remdamasi užsienio šalių patirtimi ir šiuolaikiniais inovatyviais metodais, toliau plės savo veiklą ir naujajame centre teikdama kompleksinę pagalbą šeimai. 

Kompleksinių paslaugų centrui negalią turintiems vaikams ir jų šeimų nariams „Čiauškutė“ įsteigti numatyta skirti 5,8 mln. eurų, iš jų 2021 m. – 1,6 mln. eurų, 2022 m. – 4,2 mln. eurų. 

Vilniuje auga daugiau kaip 2,2 tūkst. vaikų, turinčių sunkų, vidutinį ar lengvą neįgalumą, iš jų vos 137 gauna dienos socialinės globos paslaugas. Šiuo metu dienos socialinės globos paslaugų laukė 38 vaikai, o laukimo laikotarpis užtrunka iki 2,5–3 metų.

Centras veiklą, planuojama, pradės 2022 metų rudenį. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist