Švietimas

V. Sirokomlės gimnazijos moksleiviai grįš į modernesnes saugias patalpas, laikinai mokysis 5 erdvėse

Vilniaus Vladislavo Sirokomlės gimnazijos moksleiviams ruošiama patogesnė ir kokybiškesnė mokymosi aplinka – tęsiami gimnazijos modernizacijos darbai, diegiama vėdinimo sistema. Projekto eigoje atsirado naujų iššūkių, nes prireikė sutvirtinti sovietinių laikų konstrukcijas – pasirūpinti saugumu. Užtikrinta, kad moksleiviai galėtų grįžti į kontaktinį ugdymą, kuris laikinai vyks skirtingose erdvėse.

Kartu su šildymo sistemos remonto darbais nusprendus įrengti naują vėdinimo-kondicionavimo sistemą, prireikė sustiprinti pastato konstrukcijas. Papildomos įrangos poreikis iškilo pandemijos akivaizdoje supratus, kaip svarbu turėti modernų patalpų vėdinimą. Gimnazijos modernizavimo darbai vyko keliais etapais: pirmuoju etapu (2020 metais) atlikti pastato apšiltinimo darbai – ugdymas progimnazijos pastate nebuvo sustabdytas. 2020-ųjų pabaigoje papildomai nupirkus šildymo sistemos remonto darbus, nuspręsta įrengti ir naują vėdinimo-kondicionavimo sistemą.

„Apmaudu, kad gimnazijai mokslo metus teks pradėti ne po vienu stogu, bet šiuo atveju mums buvo svarbiausia pasirūpinti, kad būtų išvengta nuotolinio mokymo ir visi vaikai galėtų grįžti į kontaktinį ugdymą, o vėliau sugrįžtų į saugią mokymosi aplinką. Mokyklos tėvus ir bendruomenę jau informavome apie situaciją ir laikinas mokymosi vietas“, – sakė Tomas Gulbinas, Vilniaus vicemeras.

 

V. Sirokomlės gimnazijos priešmokyklinukai pradės Antakalnio pradinėje mokykloje (Šilo g. 15), pradinukai keliaus į Vilniaus šv. Jono Pauliaus II-ojo (V. Druskio g. 11) ir Vilniaus Salomėjos Nėries (Vilniaus g. 32) gimnazijas, 5-8 klasių moksleiviai mokysis Panerių g. 26 (biurų patalpos), o 9-12 klasės – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės suaugusiųjų mokymo centre (Kauno g. 43, LT-03203).

Planuojama, kad į savo gimnaziją moksleiviai galėtų grįžti kitų metų sausio pradžioje. Visa modernizavimo darbų kaina (apšiltinimas, šildymo sistema, vėdinimas ir vidaus apdaila) – iki 4,3 mln Eur.

Medžiaga parengta pagal Vilniaus miesto savivaldybės užsakymą. Turinys apmokėtas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button