Gruodžio pabaigoje Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras (MOSTA) paskelbė lyginamojo ekspertinio mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) vertinimo visoje Lietuvoje rezultatus. Vertinta mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos kokybė, ekonominis ir socialinis poveikis ir veiklos perspektyvumas. Vilniaus universiteto (VU) veikla vertinta 32 mokslo kryptyse. Geriausiais balais – po 5 – pagal visus kriterijus įvertintos 3 universiteto mokslo kryptys – istorija, biologija ir biochemija.

„Tai reiškia, kad šiose kryptyse VU mokslininkų vykdomi moksliniai tyrimai yra aukščiausio tarptautinio lygio, o juos vykdantys padaliniai – Istorijos fakultetas ir Gyvybės mokslų centras – yra itin vertinamas mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros partneris ne tik akademinėje bendruomenėje, bet ir už jos ribų“, – rezultatus komentavo VU Mokslo ir inovacijų departamento vadovė Vida Lapinskaitė.

Aukščiausiais balais už mokslo kokybę įvertintos ir fizikos, medžiagų inžinerijos bei chemijos inžinerijos kryptys. Aukšto lygio tyrimai ekspertų vertinimu vykdomi dar 19 mokslo krypčių, dešimtyje iš jų vykdomi tarptautiniu mastu pripažinti tyrimai.

VU taip pat surinko aukštus balus pagal ekonominį ir socialinį poveikį šaliai ir potencialą vystytis.

„Beveik visų vertintų padalinių mokslinių tyrimų poveikis verslui, sprendimų priėmėjams, visuomenei vertintas gerai arba labai gerai. Puikų įvertinimą – 5 iš 5 balų – už veiklos ekonominį ir socialinį poveikį gavo Teisės fakultetas“, – sako V. Lapinskaitė.

Vertinimą atliko daugiau kaip 60 tarptautinių ekspertų. Užsienio šalių mokslininkai vertino 30 institucijų (14 valstybinių universitetų, tris nevalstybinius universitetus, 13 mokslinių tyrimų institutų) vykdomos mokslinės veiklos kokybę, ekonominį ir socialinį poveikį bei plėtojimo potencialą, pagal institucijų pateiktus 2013-2017 m. duomenis. Lietuvos mokslo ir studijų institucijų pasiekimai konkrečioje mokslo srityje buvo palyginti tarpusavyje ir reitinguoti penkių balų skalėje.

Vizitų metu ekspertai susitiko su institucijose dirbančiais tyrėjais, doktorantais ir administracijos darbuotojais, analizavo institucijų atstovų pateiktus pastarųjų penkerių metų rezultatus, susipažino su turima tyrimų infrastruktūra.

Vertinime dalyvavusioms institucijoms suteikta ne tik informacija apie vykdomą mokslinę veiklą ir jos kokybės lygį, bet ir rekomendacijos veiklai tobulinti. Rekomendacijose pabrėžiamas tarptautiškumas, doktorantų ir mokslininkų judumas ir bendradarbiavimas tarpusavyje ir už institucijų ribų.

Lyginamasis mokslinės veiklos vertinimas pakeitė iki šiol veikusią vertinimo sistemą. Siekiant užtikrinti rezultatų objektyvumą, nuo šiol kokybiniam vertinimui pasitelkiami su Lietuvos mokslo ir studijų institucijomis nesusiję ekspertai iš užsienio šalyse veikiančių aukštųjų mokyklų ir tyrimų institutų. Taip pat išplėstas vertinamųjų aspektų sąrašas, jis papildytas poveikio ir potencialo vertinimu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist