Vilniaus savivaldybė ištesėjo pažadą pradinukų tėvams nuo šios savaitės visose mokyklose organizuoti nemokamas popamokines grupes. Taip sakė Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Pasak vicemerės, didelio darbuotojų trūkumo visos dienos mokyklos principu dirbančios ugdymo įstaigos nepajuto, daug kur popamokines grupes iki 15-15.30 valandos veda tie patys pradinukų mokytojai, kuriuos vėliau pakeičia neformalaus ugdymo specialistai, vaikams vyksta kūrybinės, judriosios, sportinės veiklos lauke.

„Šiuo metu per visas Vilniaus mokyklas dar įdarbintume apie 30 darbuotojų, o kol kas mokyklos popamokinį užimtumą sprendžia savo jėgomis“, – sakė vicemerė.

E. Tamošiūnaitė atkreipė dėmesį, kad kai kuriose mokyklose tėvai pageidauja organizuoti ne tik popamokines, bet ir priešpamokines grupes, kad galėtų 7 valandą į mokyklą atvežti ir saugiai palikti vaikus.

„Kiek žinau, tokia grupė veikia Šeškinės mokykloje, yra ir daugiau pavyzdžių. Jei tėvams iškyla problemų, kur vaikus saugiai palikti 7-8 valandomis ryto, mes rekomenduojame kreiptis į mokyklų administracijas ir prašyti steigti vadinamą „budinčią“ grupę, kurių mokyklai nereikia daug, gali būti tik viena“, – sakė vicemerė.

Visos dienos mokyklos principu veikiančios pailgintos dienos grupės Vilniuje veikia pirmadieniais-ketvirtadieniais nuo pamokų pabaigos iki 18 valandos, penktadieniais ir prieššventinėmis dienomis – iki 17 valandos.

Kaip parodė savivaldybės atlikta tėvų apklausa, net 72 proc. vilniečių pradinukų tėvų suka galvą, kaip užimti vaikus po pamokų. Absoliuti dauguma (96 proc.) atžalas auginančių vilniečių tuomet teigė norį, kad vaikai iki 17-18 valandos galėtų saugiai laiką leisti savo mokykloje prižiūrimi mokytojų.

Visos dienos veiklos sostinės mokyklose finansuojamos iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto. Vilniaus mieste visos dienos mokykla pradinukų tėvams yra nemokama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist