Švietimas

Teisininkų Burgių šeima Vilniaus universiteto fondui skyrė 100 tūkst. eurų

Vilniaus universiteto (VU) alumnai teisininkai Dovilė ir Elijus Burgiai skyrė 100 tūkst. eurų paramą VU neliečiamojo kapitalo fondui, jo vertė perkopė 2,7 mln. eurų. Burgių šeimos skirtos lėšos bus investuojamos į įvairias turto klases, uždirbta investicijų grąža bus skiriama talentams į VU pritraukti bei reinvestuojama. Modernios kartos filantropai Burgiai pabrėžia tvarios mecenatystės svarbą ir kviečia bendraminčius sumaniai investuoti į Lietuvos mokslą.

1999-aisiais VU teisės studijas baigusi Dovilė Burgienė yra Baltijos šalių advokatų kontoros „WALLESS“ Lietuvos biuro vadovaujančioji partnerė, advokatė. Tais pačiais metais VU teisės studijas baigęs Elijus Burgis yra Baltijos šalių advokatų kontoros „COBALT“ partneris, advokatas.

„Dėl to, ką esame pasiekę profesiškai, daugiausia esame dėkingi išsilavinimui, kurį mums suteikė ir Vilniaus universitetas. Esame Lietuvos patriotai ir norime, kad Lietuva būtų plačiai žinoma pasaulyje kaip kūrybinga, atvira, versli, aukštą pridėtinę vertę kurianti šalis. Tam reikia gerai išsilavinusių žmonių ir stiprių mokslo institucijų Lietuvoje. Lietuva negali turėti dešimčių puikių institucijų, todėl mes pasirenkame remti stipriausius, norėdami padėti jiems konkuruoti tarptautiniu mastu. Mes nusprendėme skirti mūsų šeimai tikrai reikšmingą sumą Vilniaus universitetui ir pasiryžome tai padaryti ne po 20 metų, o šiandien. Dalintis niekada nėra per anksti. Labai tikimės, kad mūsų pavyzdys įkvėps daug kitų sėkmingų verslininkų ir profesionalų dalintis savo sėkme ir padėti Lietuvos mokslo įstaigoms tapti aukščiausio tarptautinio lygio talentų ir idėjų kūrėjais“, – sako Dovilė ir Elijus Burgiai.

 

VU Teisės fakulteto alumnų paramą itin vertina VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas. „Plėtojant Vilniaus universiteto fondo veiklą itin džiugina buvusių studentų – alumnų neabejingumas. Tai yra ne tik pagarbos Alma Mater, bet ir tęstinumo, bendro pasitikėjimo ženklas. Universitetas investuoja į asmenybes, suteikia joms kompetencijų, žinių, įvairių supratimo perspektyvų, kritinio mąstymo pagrindus, aplinką augti ir tobulėti, tad džiugu, kad ši institucijos investicija sulaukia ir grįžtamojo ryšio“, – sako VU rektorius prof. R. Petrauskas.

VU fondo direktoriaus Justino Noreikos teigimu, VU fondas Lietuvos filantropus telkia tam, kad dėl papildomo finansavimo Vilniaus universitetas galėtų konkuruoti su geriausiomis Europos ir pasaulio mokslo įstaigomis. „Ilgalaikis fondo tikslas – milijardo eurų dydžio neliečiamasis kapitalas, kuris leistų kasmet iš investicijų grąžos VU skirti papildomus keliasdešimt milijonų eurų“, – sako J. Noreika.

VU alumnų 2016 m. įkurtas VU fondas yra pirmasis ir kol kas vienintelis universitetinis neliečiamojo kapitalo fondas Lietuvoje, kuris surinktą paramą investuoja, o investicijų grąžą naudoja talentams į VU pritraukti ir kitoms VU tarptautinį konkurencingumą skatinančioms iniciatyvoms finansuoti. Fondo neliečiamajam kapitalui ir tikslinės paramos projektams paramą yra skyrusios per 40 įmonių, per 1,5 tūkst. fizinių asmenų.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Inga
Inga
1 mėnesį

Ačiū!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button