Švietimas

Tarptautinis QS reitingas 2018: kuriose kryptyse Lietuvos universitetai yra stipriausi?

Šiandien popiet paaiškėjo vieno žinomiausio tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings by Subject 2018“ rezultatai. Reitingas vertina aukštąsias mokyklas pagal skirtingas mokslo ir studijų kryptis. Šiemet buvo reitinguoti tik trys Lietuvos universitetai. Jie įvertinti net 4-iose srityse ir 7-iose kryptyse.

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) reitinguotas net 4 kryptyse ir 2 srityse. Jau keletą metų iš eilės VGTU neapleidžia pozicijų statybos inžinerijos (Engineering – Civil and Structural) kryptyje ir užima 101–150 vietą. VGTU yra vienintelis Baltijos šalių universitetas pasiekęs tokį aukštą reitingą statybos inžinerijos moksluose. 101–150 vietoje tarp visų universitetų VGTU yra ir architektūros (Architecture/Built Environment) kryptyje. Inžinerijos ir technologijų srityje (Egineering and Technology) VGTU užima 329 poziciją. Šis universitetas taip pat reitinguotas verslo ir verslo vadybos studijų (Business & Management Studies) kryptyje, čia užima 201–250 vietą. Didžiausias, net per 100 pozicijų, šuolis šiemet pasiektas ekonomikos ir ekonometrijos (Economics and Econometrics) kryptyje – VGTU čia užima 201–250 vietą (2017 m. – 301–350 vietą) tarp pasaulio universitetų. Tuo tarpu bendrai Socialinių mokslų ir vadybos srityje (Social Sciences and Management) VGTU iš 340 pozicijos pakilo į 315. Šie pasiekimai – aukščiausi ne tik Lietuvoje bet ir Baltijos šalyse.

„Statybos inžinerija ir architektūra – sritys, kuriose VGTU jau yra įtvirtinęs ilgalaikes stiprias pozicijas ne tik šalies, bet ir Baltijos regiono mastu. Tačiau ir antrus metus sparčiai augantys socialinių mokslų rezultatai rodo kryptingą universiteto tikslų siekimą. VGTU socialiniai mokslai yra išskirtiniai – jie taip pat remiasi technologijomis, o tai šiandien, kai kalbame, pavyzdžiui, FinTech, LegalTech, yra itin vertinama, pripažįstama bei atsispindi tarptautinių reitingų rezultatuose. Siekiame ne tik išlaikyti vieno iš regiono lyderių vardą, bet kartu ir kopiame į aukštesnes pozicijas“, – rezultatus komentavo VGTU rektorius prof. dr. Alfonsas Daniūnas.

 

VGTU Verslo vadybos dekanės prof. dr. Jelenos Stankevičienės teigimu, prasidėjus ketvirtajai pramonės revoliucijai, FinTech ir blockchain erai, kiekvienas universiteto absolventas turi išmanyti ne tik savo siaurą sritį, bet ir suprasti kokį poveikį visuomenei daro technologiniai sprendimai. „Visuomenei reikia žmonių, kurie išmanys ir STEM (science, technology, engineering, mathematics), ir socialinius mokslus. Pasaulyje pirmaujantys technikos universitetai turi labai stiprias verslo, ekonomikos, vadybos mokyklas. VGTU, kaip vienas iš lyderių technologinių mokslų srityje ne tik Lietuvoje, bet ir Pabaltyje, užtikrintai stiprina lyderio pozicijas verslo studijų bei ekonomikos kryptyse. Tai parodo mūsų pozicijos QS reitinguose“, – akcentuoja J. Stankevičienė.

Į reitingą taip pat patekęs VU reitinguotas lingvistikos (Linguistics) kryptyje (151–200 vieta), fizikos ir astronomijos (Physics & Astronomy) kryptyje (251–300 vieta), gamtos mokslų (Natural Sciences) srityje (400 vieta), menų ir humanitarinių (Arts and Humanities) mokslų srityje (401–450), medicinos (Medicine) mokslų (451–500 vieta) kryptyje bei socialinių mokslų ir vadybos srityje (451–500).

KTU reitinguotas inžinerijos ir technologijų srityje, užima 451–500 vietą.

 

„Kiekvienais metais lyginamosios rinkos kontekste reitinguojama vis daugiau universitetų, todėl pozicijų išlaikymas bei pakilimas aukštyn yra labai geras rezultatas“, – teigė VGTU Strateginio planavimo, kokybės vadybos ir analizės centro direktorė Lidija Kraujalienė.

Šiais metais reitinge „QS World University Rankings by Subject 2018“ buvo vertinamos 48 studijų kryptys 5 srityse. Iš viso įvertinta daugiau nei 4500 universitetų, tačiau reitinguota buvo tik 1130 (2017 m. – 1,117) aukštojo mokslo institucijų. „QS World University Rankings by Subject“ reitingas atliko nepriklausomą vertinimą, naudojant išorinius šaltinius, pagal tokius rodiklius: reputaciją tarp akademinio personalo, reputaciją tarp darbdavių bei pagal publikacijų citavimo ir H indeksą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button