Sostinėje veikianti Tarptautinė Amerikos mokykla (AISV) šiemet pirmoji Lietuvoje paskelbė mokslo metų pradžią – vyresnės klasės pradėjo mokslus jau rugpjūčio 26 dieną. Mokyklos vadovybė startui ruošėsi visą vasarą ir parengė penkis scenarijų planus, jei mokslo metus paveiktų COVID-19.

Svarbiausia – detalių scenarijų parengimas

Mokyklos direktoriaus Stephano Ruzo teigimu, mokyklos vadovybė vasarą skyrė įvairių galimų mokslo metų scenarijų planavimui ir pasirengimui jiems. 

„Šių metų pasiruošimas buvo intensyvesnis, teko apgalvoti daug neeilinių aspektų, kad mokymosi procesas bet kokiomis aplinkybėmis vyktų sklandžiai. Inicijavome ir dalyvavome daugelyje vaizdo pokalbių su kitomis skirtingose užsienio šalyse veikiančiomis tarptautinėmis mokyklomis, konsultavomės su medikais, kad pasiruoštume ir sukurtume konkretų planą, kaip elgsimės ištikus vienokiai ar kitokiai situacijai“, – sakė mokyklos vadovas.

„Prasidėjus mokslo metams, patikrinsime visų mokinių žinių lygį. Įvertinsime, kaip jie išmoko pavasarį dėstytą kursą ir kaip įsisavino nuotoliniu būdu pateiktas žinias“, – sakė S. Ruzas.

Pasak AISV direktoriaus, detalus veiksmų planas, esant skirtingiems COVID-19 plitimo atvejams, yra parengtas, todėl ugdymo procesas tikrai nesustos. 

„Remdamiesi patirtimi, specialistų konsultacijomis, valstybinių ir tarptautinių organizacijų rekomendacijomis, esame pasirengę penkiems skirtingiems scenarijams: pamokoms vykstant mokykloje, atsiradus COVID-19 simptomams mokytojui ar mokiniui, susirgus COVID-19 mokytojui ar mokytojui, valstybei nusprendus iš dalies uždaryti mokyklas arba pereiti prie nuotolinio mokymosi“, – pasakojo tarptautinės mokyklos vadovas.

S. Ruzo teigimu, šiemet įprasta AISV rutina keisis, visa mokyklos bendruomenė mokslo metus pradės laikydamiesi nustatytų taisyklių:

  • mokiniai ir mokytojai dirbs ne tik mokyklos viduje, bet ir išnaudos visą jos teritoriją;
  • įeinant į mokyklos teritoriją visiems bus matuojama temperatūra;
  • į mokyklos teritoriją tėvai nebus įleidžiami;
  • siekiant apriboti tiesioginį kontaktą, mokiniai bus suskirstyti į mažesnes grupes pagal klases ir amžių;
  • visi 5-12 klasių mokiniai ir mokytojai privalės dėvėti kaukes ar burnos apdangalus;
  • prie kiekvienos patalpos įrengtame rankų dezinfekavimo punkte privaloma dezinfekuoti rankas prieš įeinant į kiekvieną klasę ar kitą mokyklos patalpą; 
  • bus reguliuojamas srautas mokyklos patalpose, koridoriuose ir prie įėjimų. Tokiu būdu bus siekiama išvengti susibūrimų; 
  • kabinetai bus dezinfekuojami po pamokų ar kitokios veiklos juose;
  • tvarkaraštis bus koreguojamas pagal poreikį;
  • prireikus mokiniams ir mokytojams bus atliekamas COVID-19 testas.

Patirtis po ilgalaikio nuotolinio mokymosi parodė, kad mokymosi procesui ir patiems mokiniams itin svarbus tiesioginis bendravimas. 

„Aiškiai supratome, kad nuotolinio mokymosi periodu šeimoms padeda tiesioginis bendravimas. Dėl to sustiprinome interneto ryšį, kad prisijungti prie serverių būtų lengviau, įdiegėme naują patogesnę programinę įrangą, įsigijome daugiau planšetinių kompiuterių ir mikrofonų, kad mokytojams būtų kuo patogiau kalbėtis su mokiniais internetu akis į akį“, – vardijo S. Ruzas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist