Švietimas

Studentės darbas apie Vilniaus bendruomenes pripažintas geriausiu projektu

Miestas – individualiu charakteriu pasižyminčių bendruomenių rinkinys, kuriame būsto fondo plėtra gali tapti priemone mažinti šiuolaikiniams didmiesčiams būdingas socialines ir ekonomines įtampas. Tokias nuostatas išsikėlė grupė Vilnius Tech architektūros studentų, o jų studija, apimanti saugumo, ekonominio gyvybingumo, demografinės struktūros kaitos ir kitus mieste vykstančius procesus, tapo pagrindiniais tyrimo objektais, kuriuos nagrinėjant siekta sudaryti atskirų miesto dalių socialinius-ekonominius profilius.

Atliktos studijos rezultatų pristatymas Esri jaunojo mokslininko konkurse Vilnius Tech Architektūros studijų absolventei Mildai Urbonavičiūtei buvo ypač sėkmingas. Drauge su bendrakursiais parengtas kursinis darbas „Vilnius – bendruomenių rinkinys“, pripažintas geriausiu, o ji išrinkta 2021-ųjų Lietuvos Esri jaunąja mokslininke. Nežymiai nuo nugalėtojos atsiliko ir kitas Vilnius Tech studentas Simonas Kazlauskas. Jo atstovaujamas irgi grupinis projektas „Naujosios Šnipiškės“ ne tik analizuoja aukštingumo problematiką ir identifikuoja potencialias Vilniaus miesto zonas 50 tūkst. miestiečių apgyvendinimui iki 2050 m., bet ir leidžia interaktyviai pasivaikščioti po siūlomą koncepciją sumodeliuotoje trimatėje erdvėje. Abiem Vilnius Tech architektūros studentų kursiniams darbams vadovavo Urbanistikos katedros dėstytojai Matas Cirtautas, Dalia Dijokienė ir Inesa Alistratovaitė-Kurtinaitienė.

Dalyvavimas konkurse – dar viena įdomi profesinė patirtis ir didelė galimybė. Įdomu buvo išbandyti, kaip Esri programine įranga nagrinėjamos įvairios miesto problemos ir plėtojamos idėjos. Labai džiaugiuosi, kad mano komandos atliktas urbanistinis tyrimas pasiekia vis platesnę auditoriją ir kelia miesto planavimo specialistams klausimus“  – gera nuotaika dalinosi laureatė Milda Urbonavičiūtė.

 

„Esri jaunojo mokslininko konkursas yra puiki proga platesnei auditorijai pristatyti atsinaujinusių Vilnius Tech architektūros studijų rezultatus. Plečiantis studijų metu nagrinėjamų iššūkių spektrui, studentus skatiname ne tik giliau pažinti analizuojamos problemos kontekstą, bet ir ieškoti naujų metodų bei įrankių, leidžiančių suvaldyti didelius erdvinių duomenų rinkinius ir priimti labiau informuotus sprendimus. Džiugu, kad konkurso komisija pastebėjo architektūros studentų kursinių darbų kompleksiškumą ir inovatyvumą – tai didelė paskata ne tik jauniesiems tyrėjams, bet ir jų vadovams“, – sakė Vilnius Tech Urbanistikos katedros docentas dr. Matas Cirtautas.

Puikiais darbais ir iniciatyva džiaugėsi ir konkurso komisija. „Asmeniškai mane toks konkurso modelis maloniai nustebino, pajutau globalų matymą į priekį, imponavo studentų požiūrio plati aprėptis, labai aiškus pateikimas, gilus supratimas kiekvienos atskirai nagrinėjamos temos, o svarbiausia – aiškiai išreikštas erdvinio modelio poreikis šiandieniniam vartotojui“, pastebėjo vertinimo komisijos narė Daiva Gasiūnienė, Anykščių rajono savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button