Progresyvias pasaulines idėjas ugdymo procese taikanti Demokratinė mokykla, sekdama MINI miestų iniciatyva, kilusia Miunchene prieš 40 metų, pagaliau įgyvendino savo seną svajonę ir šią savaitę sostinėje atidarė vaikų miestą – MINI Vilnių. 

Demokratinės mokyklos kieme veikiantis MINI Vilnius – tai 90-ies vaikų kuriamas miestas, kuriame stovyklautojai yra mini miesto visuomenė, išbandysianti, ką reiškia patiems kurti miestą, kaip valdyti ir spręsti jo problemas. Kasdien vaikai gilinasi į daugybę savivaldai būdingų klausimų nuo finansų iki teisingumo vykdymo, taip pat turi galimybę įsikūnyti į įvairias profesijas.

MINI Vilniuje veikia Rotušė, Teisingumo uostas, įkurtas vietinis teatras, leidžiamas miesto laikraštis. Daugelį realaus miesto funkcijų atkartojančiame mieste veikia mokymų centras, amatų cechas, paštas, bankas, už miesto statybas atsakinga įstaiga, kavinė ir kitos institucijos, kurias valdo išimtinai vien vaikai.

„MINI Vilnius yra laisvo tipo miesto žaidimas. Tai reiškia, kad vaikai laisvai renkasi, ką nori veikti: ar dirbti vienoje iš miesto įstaigų, pavyzdžiui, kavinėje, teatre, ar būti jų lankytojais ir užsukti pažiūrėti sukurto spektaklio, prisėsti kavinukėje, ar tiesiog renkasi pailsėti ir pasivaikščioti po miestą. Dienos viduryje visi renkasi į miesto susirinkimą, kuriame keliami miesto įstatymų pasiūlymai ar miestiečiams rūpimi klausimai, balsuojama ir priimami sprendimai“, – apie iniciatyvą pasakoja projekto vadovė Gintė Marija Ivanauskienė.

Šiam miestui, kaip ir priklauso šiuolaikiškam savivaldos vienetui, vadovauja stovyklautojų, arba kitaip tariant, MINI Vilniaus gyventojų išrinktas miesto meras su savo pavaduotojais, o visi įstatymai yra priimami tiesioginės demokratijos principu kasdieniniame miesto susirinkime.

„MINI Vilnius, viliamės, kasmet augs ir bus puiki vieta vaikams pažinti miestą kaip sistemą, bendruomenę, vietą inicijuoti pokyčius bei dar labiau pasijusti esantiems miesto, kuriame gyvena, dalimi“, – mintimis apie projekto naudą jaunam žmogui dalinasi G. M. Ivanauskienė.

Kartu su vaikais mieste darbuojasi ir 16 stovyklos vadovų, daugelis jų mokytojai ar kitokią pedagoginę patirtį turintys švietimo mylėtojai. Visa ši gausi stovyklos komanda dirbo ir prie MINI Vilniaus miesto sistemos sukūrimo, konsultavosi su atstovais iš MINI Miuncheno ir MINI Vienos komandų.

MINI Vilniaus iniciatyva yra projekto „Demokratinio ugdymo principais grįstų praktikų įdiegimas Lietuvoje“ dalis. Net 20 Lietuvos valstybinių mokyklų jau diegia demokratinio ugdymo praktikas savo bendruomenėse, o MINI miestas yra proga dar kitaip patirti demokratiją – ją išžaidžiant mini mieste.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

16 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist