Vilniuje atidarytos pirmosios laboratorijos ikimokyklinukams, kuriose jie skatinami būti smalsūs ir į pasaulį pažvelgti tarsi pro didinamąjį stiklą.

Tyrimai rodo, kad požiūris į mokslą vaikams susiformuoja iki maždaug septintojo gimtadienio, todėl ankstyvajame vaikų amžiuje sužadintas smalsumas vėliau nebeišnyksta, jis tik vystomas. Edukologė Austėja Landsbergienė sako, kad kai gamtos mokslų pradedama mokytis šeštoje ar septintoje klasėje, jau būna per vėlu.

„[Tada] į juos pasineria tie, kurie negali nepasinerti, turi natūralų talentą ir gabumus. O mes juk kalbame, kad gamtos mokslas – valstybės inovacijų variklis ir viena iš ekonominio klestėjimo sąlygų. Tai mes turime pritraukti daugiau vaikų. Kaip tą padaryti? Sudominant juos nuo pat mažens“, – teigia edukologė.

Mažųjų mokslininkų laboratorijose įrengti pojūčių kilimėliai ir stalai, saulės sistemos planetos, paruošti vaikams pritaikyti įrankiai įvairiems eksperimentams atlikti.

Nors patraukti tokio amžiaus vaikų dėmesį ir jį išlaikyti sudėtinga, svarbu leisti jiems patiems tyrinėti. O padėti atlikti eksperimentus bei pasidalyti savo patirtimi į laboratorijas kviečiami ir mokslininkai.

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“LRT.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist