Didžiulio mokyklų susidomėjimo sulaukęs lauko klasių projektas bus tęsiamas ir šiemet. Startavus projektui pernai savivaldybei pavaldžiose ugdymo įstaigose įrengtos 35 lauko klasės. Šiemet joms bus paskirstyta 500 tūkst. eurų. Maksimali suma vienam projektui – 18 tūkst. eurų.

„Mokykla mums – ne tik apie teoriją ir pažymius, bet ir apie įdomią, kūrybišką ir motyvuojančią aplinką mokytis. Nuolat kviečiame ugdymo įstaigas į mokymo procesą žvelgti kūrybiškai. Džiaugiuosi, kad talentų ugdymui Vilnius kuria vis daugiau priemonių – vos prieš savaitę atvėrėme platformą „Vilnius yra mokykla“, leidžiančią pamokoms vykti įvairiose sostinės erdvėse, o šis projektas pamokas iš tradicinių kabinetų perkelti po atviru dangumi leis dvigubai daugiau mokyklų“, – apie prasidėjusį lauko klasių konkursą Savivaldybei pavaldžios ugdymo įstaigoms sakė Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas.

Praėjusiais metais pirmą kartą paskelbtame lauko klasių projekte panoro dalyvauti net 50 mokyklų. Buvo įrengtos 35 lauko klasės. Šiam projektui buvo skirta 460 tūkst. eurų.

Kaip ir pernai, viena mokykla šiemet gali teikti vieną paraišką, o maksimali vienam projektui skiriama suma didėja trimis tūkstančiais eurų ir šiemet sieks 18 tūkst. eurų. 

Už skiriamą finansavimą mokykla gali įsirengti suoliukų, lengvai pastatomų sulankstomų pavėsinių ar kupolą. Lauko klasės gali būti atviros ar uždaros, apsaugotos nuo prastų oro sąlygų,  gali turėti vėdinimo ir šildymo sistemą. Tokias lauko klases mokyklos gali naudoti visus metus.

Pamokos lauko klasėse vyksta pagal atskirus tvarkaraščius. Kai kurios mokyklos jose organizuoja visos dienos mokyklos veiklas.

Lauko klasių įrengimo projektų konkurse dalyvauti gali Vilniaus savivaldybei pavaldžios bendrojo ugdymo įstaigos. Prašymai ir visi reikalingi dokumentai konkursui turi būti pateikti iki kovo 1 d. (įskaitytinai).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.