Vilniaus rajono savivaldybė, spręsdama vietų darželiuose trūkumą, galėtų kompensuoti dalį išlaidų vaiką leidžiant į privatų darželį, tačiau konkurso būdu sudaryti sutartis tik su tomis įstaigomis, kurios atitiktų nustatytus reikalavimus, siūlo Vilniaus rajono socialdemokratai.

Vilniaus rajono socialdemokratų frakcijos nariai pabrėžia, kad trūksta beveik 700 vietų ikimokyklinio ugdymo įstaigose, kurios priklauso savivaldybei. Jie taip pat pastebi, kad dauguma savivaldybių imasi iniciatyvų paremti savo gyventojus dažniausiai skirdamos išlaidų kompensacijas.

Kita vertus, kaip pažymi socialdemokratų frakcijos seniūnas Robertas Duchnevič, tokia sistema labiausiai naudinga privačioms ugdymo įstaigoms, o ne tėvams ar savivaldybėms.

„Šios įstaigos savo paslaugų kainas nusistato pačios. Vieta Vilniuje ar jo apylinkėse įsikūrusiame vaikų darželyje kainuoja nuo 300-500 eurų ir šios paslaugos nepaliaujamai brangsta, o kainų šuoliai sutampa su savivaldybių tarybų sprendimais dėl išlaidų kompensavimo“, – sako R. Duchnevič.

Socialdemokratai Vilniaus rajono savivaldybei sprendžiant darželių trūkumo klausimą siūlo konkurso būdu sudaryti sutartis tik su tomis įstaigomis, kurios atitiktų nustatytus reikalavimus ir pasiūlytų geriausias sąlygas vaikų ugdymui.

Siūlyme, kurį rajono vadovybei pateikė socialdemokratai, nurodoma, kad toks sprendimo būdas leistų sutaupyti lėšų ir užtikrinti kokybę.

„Išaugusi konkurencija tarp ugdymo įstaigų dėl sutarčių paskatintų arba įkainių mažinimą, arba platesnės apimties paslaugų spektrą. Taip pat tai prisidėtų prie ikimokyklinio ugdymo įstaigų plėtros Vilniaus rajono savivaldybėje, todėl gyventojams atsirastų daugiau galimybių paslaugas gauti arčiau namų“, – rašoma siūlyme.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kuris metų įspūdis (įvykis) nusipelno 2022-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.