Švietimas

Savivaldybė prašo SAM skubiai padėti pradinukams grįžti į mokyklas

Sostinės savivaldybė prašo skubios Sveikatos apsaugos ministerijos pagalbos, kad pradinukai nuo pirmadienio galėtų grįžti į mokyklas ir atsiprašo tėvelių už sukeltą sumaištį dėl registracijos ir testavimosi.

Savivaldybės teigimu, Sveikatos apsaugos ministerija nepritaikė 1808 registracijos sistemos mokinių registracijai antigenų testui ir atsisako juos registruoti telefonu, todėl kol kas negalima nei registruotis, nei testuotis.

Operacijų vadovo sprendimu, kuris priimtas balandžio 21 d., nuspręsta, kad naujai į mokyklas grįžtančios bendruomenės (mokiniai ir mokytojai) pirmą kartą bus testuojami nebe kaupinių metodu, o antigenų testais, registruojantis per bendrą 1808 sistemą: internetu arba telefonu. Ketvirtadienį Vilniaus miesto savivaldybės bei kitų institucijų atstovų susitikime su Sveikatos apsaugos ministerija buvo aptarta, kaip saugiai šį sprendimą įgyvendinti registruojantis internetu arba telefonu per 1808 sistemą. Šią sistemą administruoja nacionalinė valdžia, ne savivalda.

 

„Su šiuo sprendimu nedelsiant buvo supažindintos mokyklos, tačiau šiandien paaiškėjo, kad elektroninės registracijos sistema nepritaikyta mokinių registracijai. Taip pat šiandien, nuo 16 val. tėvai nebegalėjo registruoti vaikų ir telefonu.

Vilniaus miesto savivaldybė kviečia Sveikatos apsaugos ministeriją skubiai išspręsti šią problemą, kad tėvai galėtų registruoti vaikus atlikti antigenų testus jau šį savaitgalį ir į mokyklas nuo kitos savaitės grįžtų turėdami testų atsakymus“, – prašo savivaldybė.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rokas

SAM yra saraskinu kontora. Vadineja valdzios atstovai po rusu ir lenku kaimus ir ikalbineja skiepytis ar visokius seukus, kurie laukai sputniko, nu camon chebra. Nenori tegu mirsta, kam ju reikia? pats per savaite darbo reikalais vazineju po visa Lietuva kontaktu turiu kartais per simta, jus suprantat kaip as budamas jaunas galiu isplatinti liga? bet net noredamas vakcinos negaunu. Bet va kvailius ikalbineti laiko rankama, toks jausmas kad tarp rusijos ir afrikos gyvenu.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button