Artėjanti mokslo metų pabaiga ir vaikų vasaros atostogos dažnai tampa galvos skausmu tėvams. Kokių veiklų sugalvoti vaikams, kai mokslai jau baigti, o tėvai dienos metu darbuose? Kuo užimti vaiką, kad nenuobodžiautų namuose, kaip lavinti ir ugdyti dienos metu, kaip atitraukti nuo telefonų ir kompiuterių ekranų? Daugeliui išsigelbėjimas vasarą – vaikų dienos stovyklos.  Netrukus vaikų kūrybiškumo centras „Oi, pelėda“ 7 – 11 metų vaikus pakvies į kūrybiškumo ugdymo, sceninio meistriškumo lavinimo vasaros dienos stovyklas Vilniaus mieste.

Mintis imtis dienos stovyklų pradinių klasių moksleiviams, kurie dar nenori ar negali išvykti toliau nuo tėvų, kilo supratus, kad vaikams ne tik nuobodu vasarą namuose, bet jie tiesiog nežino, ką norėtų ir mėgtų veikti, kokį talentą ugdyti. „Kartais vaikas nežino, kas tiksliai jam patinka, kur linksta jo širdis. Tokia ir yra mūsų stovyklų stiprioji pusė – atrasti talentą, padėti atsiskleisti vaiko kūrybiškumui.  Didelė pasiūla vasaros veiklų pirmiausia orientuota į vaikų įprastai lankomus būrelius.  Tuo, kuo užsiima kasdien – dažniausiai patys vaikai ar jų tėvai nori pratęsti ir vasaros metu. Jei lanko piešimo, muzikos, kalbų ir panašius būrelius, vasarą tėvai dažnai nusprendžia leisti į tokio pat profilio stovyklas, o ir pačios mokyklos jų gausiai organizuoja“, – stovyklų organizavimo patirtimi dalijasi Rima Kernagienė, vaikų kūrybiškumo centro „Oi, pelėda“ bei Vytauto Kernagio fondo vadovė.

„Dirbant Vytauto Kernagio fonde, prieš penkerius metus pradėjome organizuoti vaikų sceninio meistriškumo vasaros stovyklas Anykščių rajone. Tarp vaikų kūrybiškumą lavinančių stovyklų vadovų buvo aktoriaus bei atlikėjas Vidas Bareikis, dainininkė Raminta Naujanytė-Bjelle, aktorius Rokas Petrauskas, jose svečiavosi daug žinomų atlikėjų ir kūrėjų. Šios vasaros stovyklos per penkerius metus tapo itin mylimos jose dalyvavusių dėl jų turinio, vadovų ir sutinkamų bendraminčių. Tokias stovyklas organizuojame tik tris per vasarą. Tikime, kad tik dirbant nuoširdžiai, gali sukurti geriausią aplinką, orientuojamės į kokybišką vaikų laiką. Geriausias įrodymas – ne tik greit besiregistruojantys nauji, bet ir kasmet grįžtantys tie patys dalyviai”, – pasakoja R. Kernagienė, pabrėždama, kad užkėlus kartelę, turi stengtis ir pateisinti lūkesčius.

Paklausta, kaip gimė idėja vaikus edukuoti sceninio meistriškumo srityje, pašnekovė pasakojo, kad vaikas turi patirti, kas jam geriausiai tinka – kurti tekstą, vaidinti etiudą ar atrasti judesį, šokį. „Sceninis meistriškumas buvo ir mūsų vasaros stovyklų Anykščių rajone ašis, nes pirmiausia galvojome apie maestro Vytauto Kernagio asmenybę. Jame tilpo ir aktorius, ir atlikėjas, ir bardas, ir laidų vedėjas. Apibendrinant – jis buvo scenos žmogus ir jam scena – viskas. Todėl visi vaikai gali atrasti save scenoje, visi gali rasti savo vietą ir pritaikyti turimus kūrybiškumo įgūdžius, kurdami, vaidindami, o gal piešdami, darydami dekoracijas ar grimą, užsiimdami savotiška meno vadyba. Nes tokia ir yra scena – joje telpa viskas”, – pabrėžė R. Kernagienė. Savaitės trukmės dienos stovyklos vyks birželio – liepos mėnesiais Vilniuje, vaikų kūrybiškumo centre „Oi, Pelėda“. Stovykloms vadovaus scenos, judesio, aktorinio meistriškumo specialistai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist