Švietimas

R. Šimašius: dėl 5-11 klasių moksleivių spręs pačios mokyklos, gal bent dalis sugrįš

Vilniaus meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad savivaldybė nepriiminės bendro sprendimo dėl visų mokyklų 5-11 klasių moksleivių grįžimo į mokyklas ir bus leidžiama dėl grįžimo prie kontaktinio ugdymo apsispręsti pačioms bendruomenėms.

„Vilniaus viduje mes turime nusistatymą, kad neturi būti sprendimo visam Vilniui. Sprendimai turi būti priiminėjami mokyklos lygmeniu. Tėvai, moksleiviai, mokyklų vadovybė, tik jie gali nuspręsti, kaip tai daryti“,- pirmadienį spaudos konferencijoje kalbėjo R. Šimašius.

Nors Vilniaus meras detalesnės informacijos dėl grįžimo į mokyklas dar nepateikė, jis pažymėjo, kad savivaldybė ragins mokyklas sugrįžti prie kontaktinio ugdymo dar šiais mokslo metais.

 

„Mes raginame vis dėlto atsidaryti ir bent kas antrą savaitę pakviesti moksleivius. Ar tai kolektyvui įmanoma, ar ne, turbūt situacijų yra labai įvairių. Taigi gali būti, kad bent dalis moksleivių ir sugrįš, bet bent jau kol kas visos informacijos neturiu“,- teigė R. Šimašius.

Vilniaus meras akcentavo, kad galvoti apie galimą grįžimą į visas Vilniaus mokyklas leidžia ir patikslintas Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimas dėl mokinių testavimo, nebetaikant reikalavimo, kad visus duomenis apie testavimą į e.sveikatos sistemą turi suvesti procese dalyvaujantis medicininio personalo darbuotojas. Pasikeitusi tvarka, R. Šimašiaus teigimu, leidžia užtikrinti, kad sklandų testavimo procesą galės padėti užtikrinti ir mokyklos personalo darbuotojai.

„Tuo metu mano sprendimas buvo paremtas tuo, kad reikėjo visus testuoti, suvedant duomenis į e.sveikatą, kas yra neįmanoma ir tai iš karto buvo pasakyta tiek Vilniaus savivaldybės, tiek Kauno ir kitų merų (…) Sveikatos apsaugos ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos įsiklausė ir galima duomenų visgi nesuvedinėti į e.sveikatą, tai reiškia, kad nereikia dalyvauti sveikatos priežiūros specialistui, o gali dalyvauti mokyklų paskirtas atstovas, tai leidžia kalbėti apie sugrąžinimą“,- tvirtino Vilniaus meras.

 

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
San
San
4 mėnesius

Labai gerai! Senai taip reikejo!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button