Keičiasi priėmimas į sostinės mokyklas – prašymai ateinantiems mokslo metams pradedami registruoti nuo kitų metų kovo 1 dienos.

Tai padaryta suplanavus visą kompleksą naujų sprendimų, kuriuos artimiausiu metu svarstys miesto Taryba: prašymus bus galima patogiai teikti internetu, naujoje tvarkoje numatyti aiškūs ir objektyvūs pirmumo kriterijai, todėl prašymo priėmimo laikas neturės įtakos pirmumui. Skubėti neverta – registruotis bus galima bet kuriuo tėvams patogiu metu elektroninėje sistemoje internetu, prašymai bus priimami nuolat ir jų pateikimo laikas neturės įtakos pirmumui.

„Registracija į mokyklas startuos nuo kovo 1osios. Kaip ir anksčiu taip ir dabar, pirmenybė mokytis, konkrečioje mokykloje suteikiama tos mokyklos teritorijoje gyvenantiems. Siekiant sureguliuoti mokinių srautų pasiskirstymą tvarkoje yra nustatyti pirmumo mokytis kriterijai, vienas iš jų – deklaruotos gyvenamosios vietos laikas ne mažiau kaip dveji metai,“ – sako mero pavaduotojas Valdas Benkunskas

Savivaldybės tinklapyje www.vilnius.lt/svietimas nuo kitų metų kovo bus galima užpildyti prašymą, kuris automatiškai pasieks mokyklas.

Prašymą už vaiką iki 14 metų pateikia vienas iš tėvų (globėjų, rūpintojų), o 14–18 metų vaikai prašymus gali pateikti ir patys, turėdami vieno tėvų rašytinį sutikimą. Moksleivio deklaruota gyvenamoji vieta, šeimos sudėtis sistemoje bus sutikrinama automatiškai.

Kaip ir anksčiau, prašymus bus galima pateikti ir atvykus į mokyklas, ne tik internetu. O iki tol tėveliai galės ramiai išsinagrinėti sukurtą naują mokyklų teritorijų žemėlapį, kuriame bus galima patogiai rasti mokyklas, kurios priklauso lankyti pagal teritoriją. Tikslesnė informacija apie mokinių priėmimą naujoves, žemėlapis artimiausiu metu bus paskelbti vilnius.lt, kai tik Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtins naują priėmimo į mokyklas tvarką.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist