Švietimas

Premijomis įvertinti Vilniaus universiteto jaunieji mokslininkai ir studentai

Lietuvos mokslų akademija (LMA) paskyrė premijas 2017 m. jaunųjų mokslininkų, doktorantų ir aukštųjų mokyklų studentų (magistrantų) mokslinių darbų konkurso nugalėtojams.

Iš 25 mokslinių darbų konkursų nugalėtojams skirtų LMA premijų penkiose mokslų srityse daugiau kaip trečdalis atiteko Vilniaus universiteto (VU) jauniesiems mokslo atstovams.

Humanitarinių ir socialinių mokslų srityje premija skirta VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentui dr. Vytautui Kuokščiui už straipsnių rinkinį „Baltijos šalių patirtis per 2008–2010 m. krizę: reakcijos ir (skirtingos) sėkmės aiškinimas“.

Taip pat šioje srityje jaunųjų mokslininkų premija įvertinta VU Filosofijos fakulteto mokslininkė dr. Paulina Želvienė už mokslo darbų ciklą „Adaptacijos sutrikimas Lietuvoje: paplitimas, rizikos veiksniai ir psichologinės pagalbos galimybės“.

VU Istorijos fakulteto magistrantui Karoliui Čižauskui skirta premija už mokslinį darbą „Mikalojus II Radvila: individas – šeima – giminė“ (darbo vadovas prof. Rimvydas Petrauskas).


Pagyrimo raštu bus apdovanota VU Teisės fakulteto magistrė Rūta Lipeikaitė už darbą „Didieji duomenys, duomenų apsauga ir piktnaudžiavimas dominuojančia padėtimi: konkurencijos teisės normų aiškinimo ir taikymo problemos Europos Sąjungoje ir JAV“ (darbo vadovas doc. dr. Lauras Butkevičius).

Matematikos, fizikos ir chemijos srities jaunųjų mokslininkų ir doktorantų premija skirta VU Fizikos fakulteto doktorantui Mantui Šimėnui už darbą „Fiziniai virsmai porėtose struktūrose: tyrimas elektronų paramagnetinio rezonanso bei Monke Karlo metodais“.

Studentų mokslinių darbų konkurse premija įvertintas VU Chemijos ir geomokslų instituto magistranto Mindaugo Gicevičiaus darbas „Vandenyje tirpaus modifikuoto polianilino taikymas ampermetrinio gliukozės biologinio jutiklio konstravime“ (darbo vadovas prof. habil. dr. Arūnas Ramanavičius).

Šia premija įvertintas ir VU Matematikos ir informatikos fakulteto magistrės Ievos Marijos Andrulytės darbas „Atsitiktinis maksimumas ir sumų maksimumas suderintai kintančiu skirstiniu“ (darbo vadovas prof. dr. Jonas Šiaulys).

Biologijos, medicinos ir biomokslų srities premija atiteko VU Gyvybės mokslų centro mokslininkei dr. Kristinai Daniūnaitei už mokslinį darbą „Prostatos vėžio diagnostiniai ir prognostiniai DNR metilinimo žymenys“.

VU Gyvybės mokslų centro magistrantei Ievai Rinkūnaitei premija skirta už mokslinį darbą „Pelių modelio panaudojimas tiriant parvo viruso B19 kapsidės baltymo VP1 unikalaus regiono vaidmenį dilatacinės kardiomiopatijos patogenezėje“ (darbo vadovė dr. Virginija Bukelskienė).

Technikos mokslų srities premiją gavo VU Fizikos fakulteto jaunasis mokslininkas dr. Jevgenijus Pavlovas už darbą „Detektorių dariniai didelio defektų tankio silicyje ir spartaus atsako plačiatarpiuose puslaidininkiuose“.

Lietuvos mokslų akademija jaunųjų mokslininkų, doktorantų ir aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursą organizuoja kasmet. Taip siekiama skatinti jaunųjų mokslininkų, doktorantų ir studentų kūrybinį aktyvumą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button