Švietimas

Po Vidaus reikalų ministerijos ir Mykolo Romerio Universiteto ginčo ketinama kurti Viešojo saugumo kolegiją

Vyriausybė ketina Lietuvoje steigti Viešojo saugumo kolegiją, kur bus rengiami vidaus tarnybos pareigūnai.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė, kad būtų sukurta darbo grupė kolegijos steigimo klausimams.

„Pareigūnams keliami aukšti reikalavimai, jie turi gebėti vykdyti savo pareigas sudėtingiausiose situacijose užtikrindami viešąjį saugumą. Šiuo metu pareigūnams galime suteikti tik profesinį mokymą, tačiau to nepakanka“, – BNS perduotame komentare teigė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

 

„Būtina sudaryti galimybes pareigūnams įgyti aukštesnes kompetencijas tęsiant profesines studijas aukštojo mokslo įstaigoje pagal pakopinį pareigūnų rengimo modelį, kai yra suderintas pareigūnų profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos. Viešojo saugumo kolegijos įsteigimas padėtų tai užtikrinti“, – pridūrė ji.

Vidaus reikalų ministerija žada siekti, kad naujai kuriama kolegija priklausytų jai pačiai.

Apsisprendus įsteigti Viešojo saugumo kolegiją, tai bus įgyvendinama keliais etapais. Pirmiausia reikės inicijuoti Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimą, taip pat patikslinti kitus įstatymus, kad būtų detalizuotos kolegijos veiklos nuostatos.

 

Vėliau reikės pradėti kolegijos akreditavimo procedūrą, o tuo pačiu metu parengti ir suderinti studijų programas.

Nauja kolegija kuriama Vidaus reikalų ministerijai susikivirčijus su Mykolo Romerio universiteto dėl šioje aukštojoje mokykloje veikiančios Viešojo saugumo akademijos, turėjusios rengti aukštesnės grandies pareigūnus.

Užpernai rugsėjį ministerija pareiškė, kad universitetas nebuvo linkęs laikytis susitarimų kartu rengti naujas pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo programas, sukurti pakopinį integruotą pareigūnų mokymą ir ėmėsi „nesuderintų vienašališkų veiksmų, taip kompromituodamas pačią idėją ir diskredituodamas Viešojo saugumo akademijos vardą“.

 

Vidaus reikalų ministrės atstovė spaudai Božena Zaborovska-Zdanovič BNS sakė, kad kolegiją siekiama kurti todėl, kad universitete dėstomos daugiau teorinės žinios. 

Autorius Saulius Jakučionis

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
alfredas
alfredas
1 metus

Tai kad Riomerio rektorius yra švietimo ministras. Jis nesugebėjo susitarti pats su savimi?

Uosis
Uosis
1 metus

Teoriškai mintis teisingos bet kurti naują juridinį vietą tai nelogiška. Riomeris koks jis ten bebūtų bet tai sėkmingai velkantis universitetas su aiškia struktūra. Kiek juokingai atrodo steigti ne universitetą ar akademiją o kolegiją. Kolegija tai tik profesinis bakalauras o siekiant kelti turimą kvalifikaciją dažniausiai einama iš profesinio bakalauro į universitetinį bakalaurą ar magistrą. Žymiai protingiau būtų duagiau kreditų skirti praktiniems užsiėmimams gerinant treniruočių bazę.

Tomas
Tomas
1 metus

O tai valdzia nezadejo mazinti kolegiju ir universitetu? 😀

Andriuss
Andriuss
1 metus
Atsakinėti į  Tomas

Tomuk, o tu vis dar tiki pažadais ? 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button