Švietimas

Po skandalo vienas universitetas bendrabučiuose papildomai apgyvendins 200 studentų

Šią savaitę žiniasklaida mirgėjo antraštėmis, jog universitetų ir kolegijų bendrabučiuose Vilniuje pirmakursiams trūksta vietų. Vilniuje būsto nuomos kainoms išaugus, į sostinę atvykstantiems studentams tapo nebeįkandamomis.

VILNIUS TECH universitetas, reaguodamas į susidarusią situaciją, bendrabučiuose papildomai rado naujų vietų ir galės papildomai priimti 200 studentų.

„Šiais metais VILNIUS TECH sulaukė per 900 pirmakursių prašymų skirti gyvenamąją vietą bendrabutyje. Apie būsimą vietų trūkumą ir galimas apgyvendinimo problemas žinojome jau pavasarį, tad iš anksto galvojome, kaip šią problemą reikėtų spręsti. Tuo metu buvo skaičiuojama, kad laisvų vietų bendrabučiuose artėjantį rudenį bus apie 500. VILNIUS TECH ieškojo įvairių sprendimo būdų, kaip šį skaičių padidinti ir šiandieną vietų skaičius bendrabučiuose išaugo iki 700. Atsižvelgiant į nekilnojamojo turto rinkos kainas ir pirmakursių, kurie nėra Vilniaus gyventojai prašymus, universitetas priėmė kriterijus, kuriais vadovaujamasi sprendžiant apgyvendinimo bendrabučiuose klausimus“, – rašoma VILNIUS TECH pranešime.

 

Kriterijai pagal kuriuos universitetas pirmiausiai apgyvendins studentus:

  • Asmenų apgyvendinimas, kurie yra socialiai remtinų ar mažesnes pajamas gaunančių šeimų nariai;   
  • Studentų apgyvendinimas, kurie turi individualiųjų poreikių;   
  • Pirmakursių apgyvendinimas bendrabutyje, kurie nėra Vilniaus miesto ar rajono gyventojai.  

„Manome, kad reikia dėti visas pastangas, jog pirmakursiai galėtų kuo lengviau adaptuotis naujoje aplinkoje, bet tuo pačiu nepamirštame ir mūsų esamų studentų.   

Magistrantūros studentai buvo perspėti, jog gyvenamosios vietos sutartys gali būti nepratęstos, esant dideliam pirmakursių apgyvendinimo poreikiui. Šį sprendimą priimti buvo nelengva, bet įvertinome tai, jog magistrantai jau keletą metų gyvena Vilniuje ir pažįsta miestą. Be to, daugelis iš jų yra dirbantys asmenys, kurių gaunamos didesnės pajamos gali leisti išsinuomoti būstą ne bendrabutyje. Savo ruožtu, VILNIUS TECH ieško ir studentus informuoja apie kitas apgyvendinimo galimybes, pavyzdžiui apie galimybę apsigyventi kai kurių kolegijų bendrabučiuose“, – sako universiteto atstovai.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
23 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button