Švietimas

Planuota Tarptautinė fizikos olimpiada perkeliama į kitą vasarą

Pasaulyje siaučianti COVID–19 pandemija pakoregavo ir vieno didžiausių šiais metais Lietuvoje turėjusių vykti mokslo renginių planus. Liepos mėnesį Vilniuje planuota rengti tarptautinė fizikos olimpiada perkeliama į 2021 m. liepą. Šiais metais, kaip primenama Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime, renginyje organizatoriai tikėjosi sulaukti daugiau nei 700 svečių iš 95 pasaulio valstybių.

„Ruošdamiesi tarptautinei fizikos olimpiadai dėjome daug pastangų ir darbo. Tačiau dėl visą pasaulį sukrėtusios pandeminės situacijos, kuomet įvairiose valstybėse buvo įvestas karantinas, atšaukti skrydžiai, daugelyje šalių nevyko nacionalinės olimpiados, per kurias atrenkami olimpiados dalyviai, šiais metais labai lauktas renginys negalės įvykti. Vis dėlto kalbėjomės su tarptautine olimpiados bendruomene, sutarėme, kad šią mokslo šventę perkeliame į kitų metų vasarą. Už supratingumą ypatingai dėkojame šalims, kuriose turėjo vykti ateinančių metų olimpiados“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Organizatoriai tikisi, kad prie 2021 metų renginio noriai prisijungs ir daugiau nei 200 savanorių ir vertintojų, planavusių padėti surengti olimpiadą šią vasarą. Taip pat – esami partneriai ir rėmėjai.

 

Olimpiadoje mokiniai sprendžia teorines ir praktines užduotis, kurias mūsų šalyje vyksiančiai olimpiadai ruošia Vilniaus universiteto mokslininkai.

Tarptautinė fizikos – didžiausias fizikos renginys jaunimui, leidžiantis susipažinti mokiniams iš viso pasaulio, pasitikrinti savo mokymosi rezultatus fizikos srityje ir ateityje rinktis fizikos studijas.

Šiais metais pirmą kartą mūsų šalyje turėjusią vykti 51-ąją tarptautinę fizikos olimpiadą Lietuvoje organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras ir Vilniaus universitetas.

 

Valentina Gudienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button