Esami ir būsimi studentai kviečiami išbandyti neformalias „Neakivaizdinis Vilnius” studijas ir atlikti pirmuosius šių mokslo metų namų darbus – atsisiųsti išmaniąją programėlę, išbandyti ją važiuojant legendiniu  2-uoju troleibusu, įveikti naujausią maršrutą „Studentų miestelis Saulėtekis: nuo Niujorko iki Kamčiatkos“ ir susiplanuoti veiklas „Po paskaitų“.

„Prisijaukinti miestą ir jį pamilti gali tik gerai jį pažinęs – išgirdęs iki šiol negirdėtas ar primirštas istorijas, atradęs iškalbingus pastatus, išskirtines Vilniaus erdves, gamtos takus tiesiog pro langą. Ką tik atvykusiems į sostinę platforma „Neakivaizdinis Vilnius“ tikrai palengvins adaptaciją“, –  įsitikinusi projekto koordinatorė, Vilniaus savivaldybės administracijos Užsienio ryšių ir turizmo skyriaus vyresnioji patarėja Sonata Griškienė.

Maršrutas „Studentų miestelis Saulėtekis: nuo Niujorko iki Kamčiatkos“ – naujausias, specialiai naujiems mokslo metams sukurtas „Neakivaizdinio Vilniaus“ maršrutas. Jis ne tik nuves į studentų miestelį, bet ir atskleis dabartinių bendrabučių sąsają su XVI a. Jėzuitų kolegijos bursomis, taip pat išduos, kokios modernios XXI a. medžiagos kristalinės gardelės yra pavaizduotos Fizinių ir technologijų mokslų centro eksterjere, ar kad VU Gyvybės mokslų centre galima aplankyti seniausią Lietuvoje Zoologijos muziejų, menantį Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus. Teminį maršrutą, parengtą kartu su Vilniaus universiteto muziejumi, rasite ČIA.

Nukakti iki Saulėtekio, be abejo, geriausia su troleibusu Nr. 2. Negana to, juo riedant, galima įsijungti maršruto „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“ audiogidą. Juk šio troleibuso, daugelio meiliai vadinamo „antruku“, trasa yra beveik nepakitusi nuo pat XX a. vidurio! 10 km nuo Stoties iki Saulėtekio įveiksite su 13 istorijų: kuo troleibusai panašūs į lėktuvus, kodėl Olandų gatvė turi daugiau bendro su karvėmis, o ne su olandais, ar kodėl vilniečiai kadaise taip nemėgo arklinio tramvajaus „konkės“. Pirmąjį istorinį audiomaršrutą, skirtą keliauti troleibusu, rasite ČIA.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ programėlė – nepamainomas pagalbininkas pasiryžusiems alternatyvių miesto patirčių studijoms. Joje – daugiau nei teminių 50 maršrutų, iš kurių dauguma yra įgarsinti. Maršrutai skirti tyrinėjantiems sostinę pėsčiomis arba dviračiu. Svarbi programėlės dalis – „Po paskaitų“, kviečianti atrasti gurmanų Vilnių, žaliąjį Vilnių, kultūros vietas, pramogų erdves ar stilingiausius taškus apsipirkti. Parsisiųsti nemokamą programėlę „Neakivaizdinis Vilnius“ galima ČIA.

Registracija į maršruto „Studentų miestelis Saulėtekis: nuo Niujorko iki Kamčiatkos“ pristatymą su gidu:

Į rugsėjo 3 d. 11 val. pristatymą>> https://bit.ly/3RnZtpx.

Į rugsėjo 3 d. į 14 val. pristatymą>> https://bit.ly/3pSVoxZ.

Į rugsėjo 4 d. 14 val. pristatymą>> https://bit.ly/3AXgd1B.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist