Švietimas

Patyrę Baltarusijos valdžios priespaudą studentai galės pratęsti studijas Vilniuje įsikūrusiame EHU

Nesibaigiančių valdžios represijų sąlygomis Baltarusijos aukštųjų mokyklų studentai toliau susiduria su kasdieniu spaudimu dėl savo pilietinės ir politinės pozicijos. Lietuvos Vyriausybės finansinės paramos dėka ir remdamasis penkiolikos metų darbo priverstinėje tremtyje patirtimi Europos humanitarinis universitetas (EHU) praneša apie savo pasirengimą priimti studijuoti studentus, susidūrusius su politinėmis represijomis Baltarusijoje. 

Per pastarąsias dvi paras iš Baltarusijos universitetų jau buvo pašalinta daugiau nei 50 įvairių studijų krypčių studentų. Baltarusijos piliečiai, kurie studijavo humanitarinių ir socialinių mokslų bei menų studijų krypčių programose ir susidūrė su politiniu valdžios spaudimu, gali kreiptis į EHU dėl priėmimo studijuoti įskaitant jau išklausytus studijų dalykus.

Kiek anksčiau Lietuvos Vyriausybė priėmė sprendimą skirti 200 000 eurų Baltarusijos studentų studijoms EHU finansuoti. Šio sprendimo dėka studentai, Baltarusijoje patyrę politinį spaudimą, galės kreiptis dėl nemokamo studijų pratęsimo EHU.

 

Nuo rugsėjo mėnesio pasinaudodamas finansine Lietuvos Vyriausybės parama EHU jau priėmė nemokamai studijuoti 19 Baltarusijos piliečių.

EHU suteikia studentams iš Baltarusijos galimybę tęsti studijas šiose nuolatinių ir ištęstinių studijų formos studijų programose: 

  • Bakalauro studijų programa „Vizualinis dizainas“ (menų bakalauras)
  • Bakalauro studijų programa „Europos paveldas“ (humanitarinių mokslų bakalauras)
  • Bakalauro studijų programa „Medijos ir komunikacija“ (socialinių mokslų bakalauras)
  • Bakalauro studijų programa „Pasaulio politika ir ekonomika“ (socialinių mokslų bakalauras)
  • Vientisųjų studijų programa „Tarptautinė teisė ir Europos Sąjungos teisė“ (teisės magistras)

EHU vadovybė derasi su tarptautiniais fondais dėl gaunamo finansavimo padidinimo represijas patyrusiems studentams iš Baltarusijos. Tikimasi, kad priėmus teigiamą sprendimą, dar daugiau baltarusių studentų galės tęsti studijas EHU liberalaus švietimo aplinkoje be ideologinio spaudimo.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button