Švietimas

Nuspręsta likviduoti neefektyviai veikusią Vilniaus futbolo mokyklą

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimu nuspręsta likviduoti Vilniaus futbolo mokyklą. Pagrindinė mokyklos uždarymo priežastis – nuo 2020 m. įsigaliosiantys Lietuvos futbolo federacijos (LFF) reikalavimai dalyvavimui Elitinėje jaunių lygoje. Pagal naujas taisykles, nuo kitų metų šioje lygoje žaisti nebegalės komandos, kurių steigėjomis yra tik savivaldybė ar valstybė. Tačiau Vilniaus futbolo mokyklos uždarymas arba pertvarkymas buvo neišvengiamas ir dėl pastebėtų rimtų veiklos problemų, neefektyvumo, didžiulį susirūpinimą sukėlė neskaidrumas jos valdyme, didžiulės lėšos išleistos šios mokyklos dotacijai.

Vilniaus miesto vicemero Valdo Benkunsko teigimu, mokyklos uždarymas – šiuo metu racionaliausias sprendimas: „Reaguodami į naujas LFF taisykles ir suprasdami, kad nuo 2020-ųjų mokykla nepajėgs konkuruoti su privačiomis sporto įstaigomis, nusprendėme ją uždaryti. Savivaldybės mokyklai skirtus pinigus nukreipsime į aikštelių prie mokyklų įrengimą ir atnaujinimą bei naujų sporto objektų steigimą. Šiuo metu Vilniuje turime daugiau vaikų nei dabartinė sporto infrastruktūra gali aptarnauti, todėl tai yra racionaliausias sprendimas“, – sakė V. Benkunskas.

Vilniaus futbolo mokyklos uždarymas arba pertvarkymas buvo neišvengiamas žingsnis ir dėl pastebėtų rimtų veiklos problemų. Pavyzdžiui, mokykla deklaruoja turinti daugiau mokinių nei realiai yra. Buvo ir kitų didelių problemų – galimai papildomai tėvų treneriams mokami mokesčiai, dotuojami ne Vilniaus futbolo mokyklos, o privačių mokyklų auklėtiniai ir pan. „Organizuosime mokyklos veiklos auditą, kuris turėtų parodyti realią situaciją ir patvirtinti arba paneigti įtarimus“, – sakė V. Benkunskas.

 

Savivaldybės įsteigtą biudžetinę įstaigą lanko apie 200 vaikų ir paauglių, dirba apie 17 trenerių. Savivaldybės teigimu, šiuo metu joje besitreniruojančius vaikus perimti yra pajėgios privačios Vilniaus futbolo mokyklos. „Pasirūpinsime kiekvienu atveju – nepaliksime vaikų be sporto. Vilniuje veikia 21 privati mokykla. Norinčius toliau lankyti futbolą, perkelsime į privačias mokyklas, o dvejojantiems pasiūlysime daugiau sporto šakų“, – teigė V. Benkunskas.

Savivaldybė anksčiau ketino pertvarkyti Vilniaus futbolo mokyklą į jaunimo futbolo akademiją „Žalgiris“, tačiau šiam sprendimui nepritarė sostinės Taryba.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tadas Blinda
Tadas Blinda
1 metus

Teisingai padare, nėr čia ko banditėlius remti vilniečių pinigais,

Aha
Aha
1 metus

Jei taip ir toliau, tai galima uždaryti darželius, mokyklas, neformalaus ugdymo visus klubus, nes visur galima ką nors rasti. Ir kiek patalpų ir žemės sklypų atsilaisvins… Ot kad taip dėl nekokybiško darbo uždarytų savivaldybę…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button