Nuotolinis mokymasis tampa populiaria mokymosi forma tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, tačiau pastebima, jog vieniems toks mokymosi būdas patinka ir pagerina mokymosi rezultatus, o kitiems – priešingai, kelia nemažai streso, įtampos, mokymasis prie kompiuterio sumažina meilę ir motyvaciją mokslui. Mokymosi portalas https://www.mokslobaze.lt dalinasi naudingais patarimais, kurie padės efektyviai mokytis ir atlikti savo užduotis, pasiruošti pamokoms net esant namuose ar kitoje erdvėje.

Dienotvarkės sudarymas ir laiko planavimas

Mokantis nuotoliniu būdu itin svarbus tampa laiko planavimas. Mokantis įprastai, iškart priprantame prie rutinos, keliamės ir einame miegoti panašiu metu, žinome, kada prasidės ir baigsis pamokos, kada grįšime namo ir ruošimės naujai mokslo dienai.

Panašus ritmas turėtų būti ir mokantis nuotoliniu būdu. Suplanuokite savo dieną, taip atsiras daugiau motyvacijos, žinosite, kada ir kokius darbus ar veiklas turite atlikti. Juk sakoma, kuo daugiau darome, tuo daugiau ir padarome. Taip yra ir šiuo atveju. Kai viskas suplanuota ir apgalvota yra daug produktyviau.

Paryškinkite svarbiausias dienos užduotis. Pasižymėkite visus dienos darbus, o juos atlikę, dėkite +, taip jausitės labiau motyvuoti. Savo darbų sąraše pasižymėkite ir laiką skirtą sau, savo pomėgiams bei poilsiui.

Darbo aplinkos kūrimas

Norint geriau susikaupti – susikurkite aplinką mokslui. Norėdami susikurti tinkamą mokslui erdvę įsitikinkite, kad jūsų aplinkoje yra tik tie daiktai, kurie susiję su pamokomis. Jūsų mokymosi erdvė turėtų būti tvarkinga. Nenaudokite savo lovos, kaip pagrindinės mokymosi vietos, nes ši vieta skirta jūsų poilsiui.

Rekomenduojama dirbti prie lango, tokioje aplinkoje, kurioje būtų šviesu. Taip pat reiktų pasirūpinti ir tinkama darbui apranga. Pižama ar kiti miego drabužiai – netinka, persirenkite, pasiruoškite, tarsi, eitumėte į mokyklą ar į kitą erdvę, toks pasiruošimas iškart nuteiks produktyviam darbui.

Internetas ir kiti įrenginiai

Sėkmingam darbui ar mokymuisi nuotoliniu būdu svarbu gera įranga, priemonės bei geras interneto ryšys. Pasirūpinkite, jog nekiltų papildomo streso vien dėl netinkamos įrangos, interneto trukdžių. Norint susikaupti rekomenduojama telefoną įsidėti į stalčių arba perjungti į „lėktuvo rėžimą“, svarbu, kad netrukdytų Jus kiti pašaliniai „reikalai“. Taip pat galite atsisiųsti programėlių į savo kompiuterį ar telefoną, kurios mokymosi metu laikinai neleis prisijungti prie įvairių puslapių, pavyzdžiui, socialinių tinklų.

Bendravimas su mokytojais ir klasės draugais

Gali atrodyti, kad internetinės priemonės nesukuria ryšio tarp mokytojų ir draugų, tačiau tai netiesa. Šios priemonės taip pat gali būti puikus būdas ryšio palaikymui, tačiau toks bendravimas turi savų ypatybių. Norint glaudesnio ryšio reikėtų bendrauti įsijungus kameras. Nedrąsu, tiesa? Bet jų pagalba galime matyti vieni kitų emocijas. Dalyvaukite pamokoje, tai yra drąsiai užduokite klausimus, nebijokite įsijungti mikrofoną ir išreikšti savo nuomonės. Bendraukite su savo klasės draugais. Nors jūsų mokytojai nėra fiziškai su jumis, tačiau jų prioritetas – pagalba jums. Jie drąsiai atsakys į visus jums iškilusius klausimus. Drąsiai klausk ir klasės draugų, nes kuo daugiau neatsakytų klausimų ar nesuprastų užduočių prisikaups, tuo daugiau spragų atsiras.

Pertraukos ir motyvavimas

Dažnai gali kilti klausimas, o kaip išlikti susikaupus ilgą laiką, kaip save „užmotyvuoti“? Čia yra svarbu stengtis išlaikyti balansą tarp užduočių, mokymosi periodo ir poilsio. Svarbu nepersistengti. Kartais atliekant įvairias užduotis ar namų darbus galime tarsi „užstrigti“, tokiu atveju itin svarbus poilsis, veiklos pakeitimas, mėgiamos muzikos paklausymas ar pasivaikščiojimas gryname ore, tokia veikla dažnai pailsina smegenis ir po pertraukos dažnai užduotis pasirodo daug paprastesnė.

Pritrūkus motyvacijos, atsiradus aptingimui pagalvokite apie savo tikslus. Pavyzdžiui, norint laiku parašyti rašinį šiandien turiu būtinai perskaityti apysaką „Sename dvare“ arba norint gerai pristatyti biologijos projektą turiu kelis kartus „pasirepetuoti“, tai yra pats sau pristatyti ir t.t. Apdovanokite save įvykdžius užduotis. Apdovanojimas gali būti įvairus: šokoladas, mėgstamo serialo pažiūrėjimas ar naujas pirkinys.

Pabaigai

Tikimės, kad įvairūs patarimai apie darbo organizavimą, laiko planavimą, darbo aplinkos paruošimą, bendravimą su klasiokais bei mokytojais, pertraukas ir motyvaciją sau buvo naudingi. Nuotolinis mokymasis taip pat gali būti įdomus. Svarbiausia, savimi neabejoti, nebijoti ir viską atlikti laiku.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar reikalingas greičio matuoklis Gedimino prospekte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.