Vilniečiai tėveliai jau pateikė 8 802 prašymus lankyti darželius nuo rugsėjo 1-osios. Nors tokį rekordinį skaičių darželinukų sutalpinti į 173 įstaigas yra didelis iššūkis, savivaldybė iki rugsėjo 1-osios dienos ketina padidinti naujų vietų skaičių beveik 1500, ir toliau vykdys 4 žingsnių programą, kuria sėkmingai sprendžiama vaikų darželių vietų trūkumo problema.

Kaip ir kasmet, pirmiausia naujos grupės bus formuojamos vietoj į pirmąją klasę išėjusių priešmokyklinukų – skaičiuojama, kad tokių vietų bus apie 6000, dar 760 vietų darželiuose bus sukurta papildant naujomis vietomis esamas vaikų grupes.

Du sostinės darželius-mokyklas – „Berželis“ ir „Žiburėlis“ – pertvarkius į lopšelius-darželius ir kiekvienoje sukūrus po penkias naujas grupes, papildomai iš viso bus priimti dar 200 darželinukų. Taip pat iki rugsėjo 1-osios dienos, kai kuriuose sostinės darželiuose efektyviau panaudojus esamas patalpas – jas suremontavus ar pertvarkius, į darželių bendruomenę galės įsilieti dar 400-500 vaikų.

Taip pat nuo šių metų rugsėjo 100 eurų kompensacija per mėnesį už vaikų priežiūrą bus skiriama jau visiems vilniečiams, kurių vaikas negavo vietos valstybiniame darželyje – parama padės samdant auklę ar patiems prižiūrint vaikus namuose. 100 eurų kompensacija bus teikiama tol, kol vaikas gaus vietą valstybiniame arba privačiame darželyje. 100 eurų kompensacija prieš dvejus metus pradėta teikti visiems, kurie lanko privačius darželius.

Įsigaliojus 100 eurų kompensavimo tvarkai, įsteigti net 33 nauji privatūs darželiai ir taip sukurta daugiau kaip 2 500 naujų vietų sostinės mažyliams.

Tuo tarpu 2018 metais dar 2480 vietų darželinukams bus sukurta pastačius 12 planuojamų modulinių darželių, pastačius 4 naujus standartinius darželius ir pertvarkius buvusius Minties vaikų socialinės globos namus, į kuriuos persikels lopšelis-darželis „Giliukas“.

Visos šios kompleksinės priemonės – 100 eurų kompensacija, naujų valstybinių darželių kūrimas, privačių darželių plėtra – padėjo sparčiai ir ženkliai sumažinti darželių eilę daugiau nei trečdaliu – per dvejus metus buvo sukurta daugiau kaip  3,5 tūkst. naujų vietų sostinės darželiuose. Per pirmus dvejus šios kadencijos metus renovuotas rekordinis skaičius ugdymo įstaigų – 8 darželiai.

Dar iš ankstesnių metų eilėje į Vilniaus darželius yra užregistruoti 3455 prašymai. Iš viso Vilniuje šiais metais nuo rugsėjo darželius lankys apie 28 tūkstančius darželinukų.

Pradedami skelbti priimtieji į Vilniaus darželius

Artimiausiomis dienomis vilniečiai tėveliai sulauks žinių apie vaikų priėmimą į darželius. Informacinė sistema iki šio mėnesio pabaigos automatiškai priskirs vaikus į naujas grupes. Apie gautą vietą darželyje tėveliams bus pranešama SMS žinute ir/arba el. paštu, kuriuos nurodė registruodamiesi.

Gavę pranešimą, tėvai turi suskubti apsilankyti darželyje iki birželio 30-osios – raštu pasirašyti, kad vaikas lankys darželį  ir sutvarkyti kitus formalumus, kuriuos numato registracijos į vaikų darželius tvarka: pateikti vaiko gimimo liudijimo kopiją, gydytojų pažymas (jei tokių esama), dirbančių tėvų pažymą, patvirtinančią, kad įstaigos (įmonės) teikiamoje metinėje A klasės išmokų deklaracijoje gyvenamoji vieta nurodyta Vilniaus miesto savivaldybė.

Primintina, kad tėvai (globėjai), negalintys atvykti į darželius dėl pateisinamų priežasčių (ligos, išvykę), apie tai turi būtinai pranešti įstaigos vadovui raštu (elektroniniu pranešimu ar registruotu laišku) iki birželio 30 d. Laiku nepateikus reikiamų dokumentų, ar nepranešus apie pateisinamas priežastis dėl kurių tėvai negali atvykti, sutartis nesudaroma, prašymai nėra atnaujinami, ir tektų vaiką  į eilę registruoti iš naujo.

Primename, kad prisijungus prie savivaldybės interneto svetainės https://darzelis.vilnius.lt/ galima matyti savo vaiko informaciją.

Jei kilo papildomų klausimų dėl vaiko vietos eilėje ar priskyrimo į darželį prašome skambinti mums tel. nr. 1664, arba parašyti el. p. [email protected]

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist