Švietimas

Naujas profesinio mokymo centras „Žirmūnai“ žada permainų

Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centras nuo rugsėjo 1-osios jungsis su Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla. Naujoji įstaiga vadinsis Profesinio mokymo centru „Žirmūnai“.

Sujungus šių tame pačiame įsikūrusių dviejų mokyklų materialines bazes ir būsimas investicijas, konsolidavus profesijos mokytojų bei pedagoginio personalo kolektyvą, tikimasi, kad naujojo centro galimybės bei patrauklumas išaugs, o mokymo programų įvairovė išsiplės.

Kaip teigia laikinai Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymo centro direktoriaus pareigas einantis Romualdas Stašinskas, rudenį laukia dideli pokyčiai, o naujasis centras bus didesnis, stipresnis ir šiuolaikiškesnis.

„Viena iš valstybės strateginių švietimo vystymo krypčių ir yra didesnė miesto įstaigų specializacija, telkiant aukštos kvalifikacijos specialistus, įrangą, sudarant sąlygas geresniam mokymo įstaigų ir verslo bendradarbiavimui. Susivieniję galėsime įsigyti naujausią mokymų įrangą, atnaujinsime erdves“, – apie būsimas permainas sako R. Stašinskas.

Profesinio mokymo centras „Žirmūnai“ skirs daugiau dėmesio verslo poreikiams, profesinio ir neformaliojo mokymo programas siūlys dar atsižvelgdamas į darbo rinkos paklausą. Numatomas glaudus centro bendradarbiavimas su Užimtumo tarnyba, kitais socialiniais partneriais.Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė įsitikinusi, kad toks įstaigų susijungimas Vilniuje – seniai lauktas ir sektinas pavyzdys kitiems.


„Iš viešbučių ir restoranų verslo pozicijų matome, kad toks maitinimo, viešbučių ir sveikatos srities specialistų mokymo konsolidavimas vienoje miesto įstaigoje sudarys galimybes glaudžiau bendradarbiauti su verslu, tuo pačiu užtikrins kokybiškesnį specialistų parengimą, spręs programų pritaikymo konkrečių įmonių poreikiams, besimokančiųjų praktikų ir įsidarbinimo klausimus“, – neabejoja E. Šiškauskienė.

„Žirmūnai“ ruoš plataus spektro paslaugų darbuotojus: virėjus, konditerius, barmenus, masažuotojus, viešbučių darbuotojus, apskaitininkus, slaugytojo padėjėjus, socialinio darbuotojo padėjėjus, lankomosios priežiūros darbuotojus, auklėtojo padėjėjus, kasininkus-pardavėjus, siuvėjus, grožio specialistus – kirpėjus, manikiūrininkus, masažuotojus ir kt/

Taip pat numatoma plėsti centro tarptautinius mainus, padėti įgyti praktinių profesinių įgūdžių ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, sudaryti sąlygas dirbti bei mokytis jauniems tėvams. Naujasis centras ketina būti atviras ir draugiškas aplinkai, nauja įstaiga atvers savo sporto aikštynus ir laboratorijas, rengs vakarinius kursus, seminarus, kitus renginius.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button