Muziką mylintis jaunimas, norintis kūrybiškai tobulėti ir išmokti improvizuoti, jau labai greitai turės naują mokymosi „tašką“ – spalio 12 d. duris atveria nauja muzikos kūrybos ir improvizacijos mokykla „Muzikalkė“. Tiesa, jos pavadinimas – kiek ironiškas, nes savo formatu ji nė kiek neprimena įprastų valstybinių muzikos mokyklų, kurias daugelis populiariai vadina tiesiog „muzikalke“. 

„Muzikalkės“ įkūrėjai – jauni, kuriantys, aktyviai koncertuojantys žmonės. Anot mokyklos vadovės Jutos Pranulytės, „svarbu, kad kūrybiški paaugliai turėtų galimybes atsiskleisti. Įprastose muzikos mokyklose dirbantys mokytojai turi vertingą dalyką – patirtį, tačiau ugdymo procesas dažnai būna varžomas institucijos rėmų. Tuo tarpu mes turime veiklos laisvę ir jaunatvišką entuziazmą. Man rūpėjo į komandą surinkti jaunatviškus, šiuolaikiškus, atvirai mąstančius muzikos profesionalus, kurie patys aktyviai kurtų, keliautų, koncertuotų ir su mokiniais galėtų dalintis ne tik teorinėmis žiniomis, bet ir savo praktine patirtimi.“

Su 12–19 m. paaugliais dirbs penkių žmonių komanda – J. Pranulytė, Simonas Šipavičius, Mantvydas Pranulis, Domantas Razmus ir Deimantas Balys. „Muzikalkės“ įkūrėja J. Pranulytė – Škotijoje studijas baigusi kompozitorė, kurios muziką atliko BBC Škotijos simfoninis orkestras ir kiti prestižiniai kolektyvai. Įvairius muzikos ir tarpdisciplinius projektus inicijuojanti kūrėja taip pat yra šiuolaikinės muzikos festivalio „Druskomanija“ meno vadovė. Saksofonininkas Simonas Šipavičius yra gerai pažįstamas džiazo bei alternatyviosios muzikos klausytojams iš savo solo projekto Sheep Effect bei kaip grupių Sheep Got Waxed, CinAmono, Baroque Contempo ir Lithuanian JJazz Ensemble narys. Muzikantas aktyviai dalyvauja Lietuvos, Europos ir Azijos muzikos scenose. Mantvydas Pranulis – daugybės džiazo bei alternatyviosios muzikos projektų iniciatorius, grojęs džiazo grupėse, 10-ajame „Vilnius Jazz Young Power“ konkurse pripažintas geriausiu instrumentininku. M. Pranulis taip pat dažnai bendradarbiauja su teatro ir kino kūrėjais, yra parašęs muzikos teatrui, kino filmui. Džiazo būgnininkas ir  improvizatorius Domantas Razmus yra daugkartinis „Vilnius Jazz Young Power“ jaunųjų grupių konkurso Grand Prix laimėtojas, o 2017 m. „Tamsta Drum Day“ pripažintas geriausiu Lietuvos metų būgnininku. Atlikėjas yra Lithuanian JJazz Ensemble, Cinamono, Castor Stetson, Laivo Troupe grupių narys, aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir įvairiose Europos šalyse. Džiazo gitaristas, atlikėjas ir kompozitorius Deimantas Balys yra grojęs įvairiuose projektuose ir grupėse. 2018 m. su savo grupe Castor Stetson atlikėjas laimėjo „Vilnius Jazz Young Power“ Grand Prix. Šiuo metu D. Balys aktyviai koncertuoja su autorine programa, dalyvauja skirtinguose projektuose ir ruošia debiutinį solinį albumą leidybai.

„Muzikalkė“ – pirmoji ir vienintelė Lietuvoje jaunimui skirta muzikos mokykla, kuri specializuojasi kūryboje ir improvizacijoje. Moksleiviai čia mokysis džiazo, laisvosios muzikos, akademinės kompozicijos, dainų rašymo, garso įrašymo technologijų, elektroninės muzikos bei taikomosios muzikos kūrybos. Pagrindinė mokymosi forma bus muzikavimas grupėse – „Muzikalkės“ studentai susiburs į  keturias muzikos grupes, kurioms vadovaus M. Pranulis, S. Šipavičius, D. Balys ir D. Razmus.

Taip pat mokykloje vyks paskaitos aktualios muzikos temomis ir susitikimai su žinomais muzikos kūrėjais ir atlikėjais. Dainų kūrybos mokys grupės Garbanotas narys Šarukas Joneikis, apie kino muziką pasakos kompozitorius ir dainų autorius Domas Strupinskas, su garso menu supažindins aktyvus šios meno srities kūrėjas Arturas Bumšteinas. Apie džiazą ir improvizaciją pasakos meistriškasis saksofonininkas Liudas Mockūnas, šiandienos klasikinės muzikos įdomybes atskleis kompozitorius, Lietuvos kompozitorių sąjungos pirmininkas Mykolas Natalevičius, o žinias apie muzikos vadybos pradmenis suteiks muzikos vadybininkė, Tilto namų agentūros vadovė Gabrielė Tamutytė.

Pirmieji užsiėmimai „Muzikalkėje“ – jau nuo spalio 12 d. Laisvi, kūrybingi, sąmoningi ir ambicingi muzikantai bus ugdomi Vilniaus Naujamiestyje įsikūrusiuose loftuose, adresu T. Ševčenkos g. 16I.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist