Švietimas

Nacionalinėje bibliotekoje šventė „Vaikų žvaigždynas“ kvietė kartu kurti laimingą vaikystę

Birželio 1-ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, didžiausia vaiko gerovės skėtinė organizacija Lietuvoje ,,NVO vaikams konfederacija“, kaip ir kasmet, surengė šventę „Vaikų žvaigždynas“, kurioje kvietė kartu kurti laimingą vaikystę ir dėkojo pozityvią socializaciją skatinantiems ir propaguojantiems žmonėms.

Šiemet šventė „Vaikų žvaigždynas“ vyko Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. ,,Ši šventė – tai diena, primenanti būtinybę kurti pasaulį, kuris gerbia vaikus ir jų socialines, ekonomines, politines ir pilietines teises. Visi vaikai turi teisę būti laimingi, tačiau to pasiekti galime tik kasdien kartu kurdami gėrį, tad Tarptautinę vaikų gynimo dieną sveikiname vaikus ir jais besirūpinančius suaugusiuosius bei organizacijas“, – sakė ,,NVO vaikams konfederacijos“ direktorė Elena Urbonienė.

„Geriausio vaiko draugo“ apdovanojimai skiriami įvairių specialybių, įvairiose srityse dirbantiems asmenims, savo darbu kuriantiems gražesnę visuomenę vaikams, tarp jų – rašytojai, mokytojai, politikai, gydytojai, verslininkai, mokslininkai ir kiti. Šiemet ,,NVO vaikams konfederacijos“ nominacijos „Geriausias vaiko draugas“ skirtos Europos Parlamento narei Vilijai Blinkevičiūtei, Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjai Ramunei Guobaitei-Kirslienei, „UNICEF Lietuvos“ vykdomajai direktorei Jovitai Majauskaitei-Staniulėnei, projekto „Vaikų svajonės“ vienam iš iniciatorių Juliui Gregorauskui, Vaiko raidos centro vadovei dr. Jovitai Petrulytei.

 

„NVO vaikams konfederacijos“ garbės prezidentė, Lietuvos edukologijos universiteto profesorė dr. Giedrė Kvieskienė atkreipė dėmesį, kad visame pasaulyje kasdien miršta 16 tūkst. vaikų, daugiausia dėl priežasčių, kurioms galima užkirsti kelią, ar išgydomų ligų. Beveik 230 mln. jaunesnių nei 5 metų vaikų (maždaug kas trečias) gimimas visame pasaulyje niekada nebuvo oficialiai užregistruotas.

,,Kas penkias minutes dėl smurto savo namuose, mokykloje ar bendruomenėje miršta vaikas. Visame pasaulyje iki vieno milijardo 2–17 metų berniukų ir mergaičių pernai patyrė fizinį, seksualinį ar psichologinį smurtą. Daug dar turime ką nuveikti ir Lietuvoje. Vaikai – mūsų didžiausias turtas: rūpinkimės ir mylėkime juos“, – teigė G. Kvieskienė.

Renginys sukvietė apie 150 vaikų. Bendradarbiaujant su Lietuvos edukologijos universiteto Socialinės edukacijos fakulteto Socialinio ugdymo katedra jiems buvo surengtos įvairios dirbtuvės ir edukacijos, lietuviško ilgametražio animacinio filmo „Auksinis žirgas“ (autoriai Valentas Aškinis ir Reinis Kalnaellis) peržiūra, svajonių piešimas, vaišės.

 

Asociacija „NVO vaikams konfederacija“ – didžiausia skėtinė nevyriausybinė organizacija Lietuvoje, vienijanti beveik 70 vietinių, nacionalinių ir tarptautinių nevyriausybinių organizacijų, dirbančių su vaikais ir dėl vaikų. Nuo 2005 metų veikianti NVO vaikams konfederacija stebi Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos įgyvendinimą Lietuvoje ir teikia pasiūlymus dėl vaiko teisių šalyje įgyvendinimo bei apsaugos gerinimo. Konfederacija rengia alternatyvias ataskaitas Jungtinėms Tautoms dėl vaikų situacijos šalyje, teikia pasiūlymus valstybei vaiko gerovės klausimais, taip pat atstovauja vienijamų organizacijų interesams, rengia ir įgyvendina projektus, užtikrinančius įvairiapusę vaikų gerovę.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button